top of page

Vazų priežiūros inžinerija

Meistriškai pagaminta vaza gėlėms yra tikras meno kūrinys, paryškinantis, kaip gražiai ir gaiviai gali atrodyti puokštė ar pavienė pamerkta gėlė.

Vazoms vis labiau populiarėjant ne tik dėl savo funkcijos merkti gėles, bet ir kaip interjero detalei, jos vis dažniau gaminamos ne tradicinių raštų, o peršviečiamos, skaidrios, populiariausios – modernių formų, šiuolaikiškos stiklo ir krištolo vazos. Tokios dabar itin vertinamos, mėgstamos ir laikomos etalonu tapusiu interjero puošybos simboliu.Nors madingos ir porcelianinės, tačiau labiausiai šiuo metu mėgstamos stiklinės ir krištolinės vazos, kurios su į jas įmerktomis gėlėmis dažniausiai naudojamos dekoratyviniais tikslais. Juk paprastas stiklo grakštumas ir  kartu su geometrine forma sukuria elegantišką kombinaciją.

Kaip tesingai jomis rūpintis, kad džiugintų akį ir puoštų namus dar bent kelis dešimtmečius?

VAZŲ PRIEŽIŪROS VADOVAS

Rekomenduojame vazas plauti rankiniu būdu. Jei yra sunkiai pašalinamų dėmių, pamirkykite vazą 100 ml skalbimo priemonės ir 1 l vandens mišinyje. Nešveiskite, nes šveitimo milteliai ir kempinėlės subraižys ir sugadins paviršių.

Šiems gaminiams valyti naudokite įprastas plovimo priemones ir švelnias šluostes. Nuskalaukite ir palikite nudžiūti arba nušluostykite minkštu audiniu.

Jei stiklas, iš kurio pagaminta vaza, yra aukštos kokybės ir optiškai skaidrus, jei gaminio instrukcijoje nurodoma, kad jis puikiai ištveria tiek cheminį, tiek fizinį naudojimą, vazas galite saugiai plauti ir indaplovėse.

Bėgant laikui vazos neišvengiamai pasidengia nepatraukliomis apnašomis, kurių kaltininku dažniausiai būna pernelyg kietas vanduo. Kad pašalintumėte šią žvilgesį drumsčiančią plėvelę, į dubenį supilkite 2 stiklines prieš tai mikrobangų krosnelėje dvi minutes pašildyto acto ir jame įmerkite paguldytą vazą. Palaukite kelias minutes retkarčiais vazą apversdami, kad actas pasiektų visas puses. Po to praskalaukite krištolą vandeniu ir kruopščiai nusausinkite rankšluosčiu.

Vadinamasis lęšio efektas gali sugadinti daiktus ar paviršius, jei šalia stovi kitas stiklinis daiktas. Kad to išvengtumėte, nepalikite gaubtos formos storo stiklo gaminių ar vazų su vandeniu ant tiesioginių saulės spindulių.

ERB_2014_iittala_ruutu_20

Skandinavų gamintojo „Iittala“ vazų kolekcija „Ruutu“ išsiskiria pūsto stiklo grakštumu. Paprasta gražių spalvų forma akivaizdžiai siūlo sudėlioti vazas į grupes bei skatina kolekcionuoti vazas.


Ir dar vienas patarimas: prieš merkdami gėles į krištolinę ar stiklinę vazą nuskinkite nuo stiebų lapelius – panirę į vandenį, jie prilips prie vazos sienelių, ims pūti ir paliks bjaurių apnašų.

Comments


Naujausi įrašai

bottom of page