Jamie Oliverio, žymaus Jungtinės Karalystės virtuvės šefo, versle – neramumai. Theguardian.com rašo, kad nuo 2008 m. JK veikiantis itališkų restoranų tinklas „Jamie’s Italian“ sumažėjo – 12 iš 34 restoranų užvėrė duris, o teismo dokumentai rodo 71,5 mln. svarų siekiančią skolą. Žinoma, pačiam J. Oliveriui, ko gero, per daug nerimauti neverta – jo turtas vertinamas 150 mln. svarų.
Pirmuosius sunegalavusio verslo ženklus buvo galima įžvelgti dar pernai. Britų naujienų portalo straipsnyje nurodyta, kad praėjusiais metais minėtas tradicinių itališkų patiekalų tinklas prarado 6 restoranus. Teigiama, jog tokio žingsnio imtasi dėl padidėjusios konkurencijos ir išaugusių kainų. Paskelbus įmonės 2016-ųjų finansinius rodiklius, paaiškėjo, jog tinklas patyrė beveik 10 mln. svarų nuostolių iki mokesčių. 2015 m. itališkųjų restoranų veikla buvo pelninga.
Kita vertus, britų šefo verslo imperijoje šie nuostoliai nėra pirmieji. 2015 m. uždarytas virtuvės rakandų prekybos tinklas „Recipease“. Vėliau, po dvejų metų, išnyko paskutinis iš 4 veikusių vietinės virtuvės restoranų „Union Jack’s“. Nuo spalio mėnesio sustabdyta ir kulinarinio žurnalo leidyba.
Casual dining krizė JK
Jamie Oliverio verslą užklupusi situacija – ne vienetinė. Theguardian.com rašo, kad 2010–2016 m. Didžiojoje Britanijoje prieinamų kainų casual dining buvo didelis poreikis. Tačiau pastaruoju metu ši tendencija gerokai sumažėjo – maitinimo industriją ištiko krizė. Augant konkurencijai, padidėjo nuomos kainos, o tai atsiliepė brangesniais patiekalais meniu.
Itališko maisto tinklas „Strada“ pastaruoju metu uždarė trečdalį restoranų, o mėsaininių tinklas „Byron“, kuriam visoje JK priklauso 63 restoranai, mėgina gelbėtis restruktūrizacija. Jos metu dėl 20 vietų nuomos kainos bus deramasi su savininkais. Didelė tikimybė, kad dalies restoranų veikla bus sustabdyta. Simonas Cope, tinklo vykdantysis direktorius, sakė, kad dėl stipriai pasikeitusios rinkos tinklas bus priverstas imtis pokyčių.