top of page

Tyla prieš audrą: pirmieji pamatykite, kaip atrodo atsinaujinęs baras „Paparazzi“ (tik VMG)

Apie mėnesį pirmąjį Vilniaus kokteilių barą „Paparazzi“ buvo galima stebėti, kaip ir byloja slėpininga baro prigimtis, tik per ant durų užklijuoto fotoaparato akutę, o šiandien jis yra pasiruošęs triukšmingiausiam debiutui, kurio liudininkais taps pramogų pasaulio žvaigždės. VMGonline.lt komanda tapo pirmaisiais, kurie į barą užsuko dar prieš jo atidarymą, ir buvo apdovanoti išskirtine ekskursija po atsinaujinusios vietos patalpas su vienu baro įkūrėjų Andrej Romanovskij. Taip čia atrodo tyla prieš audrą Totorių gatvės kampe.

Tiesa, šiais metais barui sueina jau trylika (!) metų ir tai yra jau antrasis ir ekstremalus jo atsinaujinimas. Pirmasis įvyko po septynerių metų darbo. „Šiaip baro gyvavimo ciklas yra penkeri metai. Po penkerių metų arba miršti, arba atsinaujini ir vėl kažkam gali būti įdomus. Mes kiek uždelsėme, bet tam, kad vėl būtume #1 baras ir žengtume koja kojon, dirbome dieną ir naktį. Prieš mėnesį užsidarę išpardavėme visus paveikslus ir net legendinį „Vespa“ motorolerį bei surinktus 3300 eurų padovanojome Vilniaus kūdikių namams“, – pasakoja šeimininkas.

Valerijos Stonytės nuotr.

Valerijos Stonytės nuotr.


Taigi, be tuščių sienų, baras liko ir su aptuštėjusia, atgimimui pasiruošusia siela, nes, anot Andrej, baro pokyčiai negali būti maži – jie turi būti žymūs: „Per pastaruosius šešerius metus pasikeitė mados, dizaino, kokteilių tendencijos. Galvojome, koks turėtų būti mūsų baras, todėl daug keliavome, stebėjome barus Niujorke, Havanoje, Londone ir kitur. Kartu su dizainerėmis Ema Butrimavičiūte ir Kristina Vadokle iš „Utopium“ dizaino studijos sukūrėme tokį interjerą, kuris būtų vau. Vau, visų pirma, yra dizainas, ir čia mes turime jį tokį, kokio nėra niekur kitur Lietuvoje. Barai pas mus arba juodi, arba pilki, o aš pagalvojau, kad pasaulis jau pavargo nuo industrinės temos, atidengtų vamzdžių, nenudažytų sienų, ir nuo skandinaviško santūrumo. Į dizainą įnešėme spalvų, džiaugsmo ir tikrai paparaciškų kadrų“.

Valerijos Stonytės nuotr.

Valerijos Stonytės nuotr.


„It’s not about us, it’s all about you“, – skelbia jau trečiasis per visus darbo metus pasirinktas šūkis. Ir jame esama drastiškų permainų. Pirmasis baro šūkis skelbė, kad tai yra „Teisinga vieta teisingiems žmonėms“, o antrasis – „Svetimų čia nėra: yra tik draugai, kurių nepažįsti“. Naujuoju šūkiu Andrej nori pasakyti, jog „šis baras yra sukurtas svečiams, kurie ir turi būti pagrindiniai vietos herojai. Pirmasis „Paparazzi“ svečias, kuris čia lankėsi prieš 13 metų, jau turėtų būti suaugęs, daug keliaujantis, turintis gerą darbą žmogus. Norime pasakyti, kad jis čia svarbiausias ir dėl jo stengiamės būti pasaulinio lygio baras. Juk svečiai gali žinoti daugiau ir už mus“.

Ar jau jaučiatės lyg būtumėte kur nors kitur? Galbūt Rivjeroje? Vadinasi, „Paparazzi“ komandai jau pavyko pasiekti savo tikslą – priversti jus pasijausti taip, lyg atostogautumėte ar būtumėte šventėje. Šventę jausite ir savo gomuryje, nes atsinaujindamas kokteilių baras savo meniu pakeitė iš pagrindų. Jame rasite 30 vienų geriausių, ilgametę patirtį sukaupusių Lietuvos barmenų Vainiaus Balčaičio ir Tomo Ignatavičiaus atrinktų ir sukurtų kokteilių – senosios ir moderniosios klasikos atstovų bei dešimt autorinių kokteilių iš retai naudojamų ingredientų, kurių niekur kitur nerasite.

Baro užkandžiai „Paparazzi“ tapo dar viena svarbia užduotimi, į kurią tikrai nenumota ranka. „Kadangi esame kokteilių baras ir stengiamės juo būti, į meniu įtraukėme naujų užkandžių, kuriuos mums sukurti padėjo vienas kūrybiškiausių Lietuvis kulinarų. Jo vardą išduosime išskirtinio pristatymo metu spalį. Baro užkandžiai bus labai rafinuoti, subtilūs, priderinti prie kokteilių bei papildantys visą skonių paletę“, – meniu pristatė Andrej.

Valerijos Stonytės nuotr.

Valerijos Stonytės nuotr.


Taigi, pirmas žvilgsnis, kaip ir užėjus į kiekvieną barą, nukryps į vieną didžiausių sostinėje, salės centre, įrengtų barų ir gėrimais pripildytų lentynų. Kai atitrauksite akis nuo kokteilių, pamatysite nuo baro vedančius laiptelius. Teoriškai jie niekur nenuves, bet vos per kelias sekundes pavers jus viso baro dėmesio centru, nes tai specialiai šokiams ant baro sutverta vieta. Kaip sako Andrej, žmonės ant baro lipo jau trylika metų, bet jų judesių laisvei vis trukdė kabančios lempos. Dabar tai – speciali aikštelė su porankiais: „Prašom, saugi vieta. Kas norės, tas šoks.“

Baras „Paparazzi“, Totorių g. 1, Vilnius. Jo „Facebook“ paskyra. Baras atsidaro šiandien, 22 val. Atidarymo metu svečiai bus vaišinami kokteiliais ir užkandžiais, prie didžėjaus pulto stos Simona Bandita.

#baras #kokteiliai #Paparazzi #AndrejRomanovskij #atidarymas #vilnius

Naujausi įrašai

bottom of page