top of page

TOP netradicinės ir labai lankytinos vietos StokholmeKai nusileisite nuo Stokholmo stogų ant žemės, nepraleiskite šių objektų. Siūlome lįsti ir po žeme.

„Tunnelbana“ – Stokholmo metro sistema ne tik padės puikiai keliauti po miestą. Po miestu išsiraizgęs metro, kurio linijų ilgis siekia 110 kilometrų, yra pati ilgiausia pasaulyje meno galerija. Nuo 1950-ųjų metro stotis ir sienas puošė švedų menininkai, todėl čia rasite skulptūrų, piešinių, instaliacijų.

„Norrmalmstorg“ – anksčiau buvusio kredito banko pastate ir šiandieniniame viešbutyje prieš daugiau nei 40 metų nutiko įvykis, dėl kurio iš psichologijos enciklopedijų žinome apie Stokholmo sindromą. Tuo metu iš kalėjimo pabėgęs Jan-Erik Olsonas bandė apiplėšti banką, o jo įkaitai po nusikaltimo jam reiškė neįprastą simpatiją ir supratimą.

„Djurgården“ – vienas mėgstamiausių miestiečių parkų, esančių Stokholmo širdyje. Saloje yra gausu muziejų, tarp kurių – ir grupei „ABBA“ dedikuotas muziejus. Rekomenduojama į salą patekti keltu.

„Ekstedt“ – tai vieną „Michelin“ žvaigždutę turintis restoranas, kuriame visas maistas yra ruošiama mediena kūrenamoje krosnyje arba rūkomas kamine. Dar įdomiau tai, kad restorano šefas meniu kūrė remdamasis XVIII a. receptų knygomis, kaip Švedijoje buvo gaminama iki atsirandant elektrai.

„Nordiska Galleriet“ – pagrindinė dizaino parduotuvė Stokholme kaupia vietinių dizainerių ir pasaulio garsenybių darbus. Kaip sakoma, čia nusipirksi ne tik sofą, bet ir investiciją į dizainą, kurią regės dar kelios ateities kartos.

留言


Naujausi įrašai

bottom of page