top of page

Sugriauti mitai apie šampaną

Šampanas siejamas su prabanga, šventėmis ir blizgiomis damų akutėmis. Apie šį švelniai sproginėjantį gėrimą perskaityta daug mitų ir tiesų, tad pateikiame populiariausius mitus, kuriais buvo tikėta ilgą laiką.

• Šampaną išrado prancūzas Domas Pierre Pérignonas. Tiesa ta, kad šis benediktinų vienuolis tik patobulino putojančio vyno gamybos būdą. Teigiama, kad Domas Perignonas pirmasis atrado vynuogių mišinį, leidusį pagerinti vyno kokybę ir išvengti trūkumų. Šampano buteliams jis ėmė naudoti naujoviškus kamščius ir didesnį spaudimą atlaikančius butelius.

• Mėgavimasis šampano vonia. Kaip esame girdėję, tokią užgaidą sau leido Marilyn Monroe, į kurios vonią buvo supilta 350 butelių šampano. Ir praėjus daugiau nei 50 metų pasaulis apie tai tebešneka. Skamba romantiškai, bet lūkesčių gali ir nepateisinti. Pirmiausia, tai būtų tikrai šalta vonia, o šampano burbuliukai labai greitai išnyktų! Nepamirškite, kad šiame gėrime yra daug rūgšties, kuri gali odą veikti ne itin maloniai. Galiausiai pripildyti standartinę vonią vieno šampano butelio neužteks, o jis, pripažinkime, nėra pats pigiausias gėrimas.

• Šampano kamštį visada reikia iššauti. Tiesa ta, kad iššauti šampano kamštį yra gana paprasta, daug sunkiau jo butelį atidaryti be šio efekto. Šaudamas kamštis gali ne tik pataikyti į lempą ar baldus, bet ir sužaloti aplinkui esančius. Be to, jei sumokėjote solidžią sumą už šampano butelį, tikriausiai nenorite dalies jo tiesiog išlieti. Manoma, kad dėl staigaus spaudimo šaunamas šampanas praranda ir dalį savo savybių. Kad kamštis nešautų, rekomenduojama atidaryti kairiąja ranka tvirtai laikant už kamščio pagrindo ir dešiniąja ranka (jei esate dešiniarankis) sukant patį butelį pagal laikrodžio rodyklę. Taip palengva išlaisvinsite kamštį – išgirsite ne šūvio, o šampano „atodūsio“ garsą. Svarbi proceso detalė – atidaromą butelį palenkti 45 laipsnių kampu nuo savęs, kad netyčia iššovęs kamštis nepataikytų į butelį atidarančio asmens veidą.

Vartodami alkoholį rizikuojate savo sveikata, šeimos ir visuomenės gerove.

Comments


Naujausi įrašai

bottom of page