top of page

Stebinantys sodos panaudojimo būdai buityje

Pasirodo, soda gali ne tik iškelti kepinius, bet ir padėti namuose palaikyti švarą bei gaivą. Šios bei kitos negirdėtos gudrybės Jūsų laukia straipsnyje!Šaldytuvo kvapui. Niekaip nenugalite kovoje su nemaloniu šaldytuvo kvapu? Padėkite indelį su soda į šaldytuvą ir jus visuomet džiugins gaivos kvapas. Žinoma, indelį karts nuo karto derėtų pakeisti. Idealiausia, kad tai būtų daroma kartą kas dvi savaites.

Valymui. Buityje rekomenduojama naudoti kaip įmanoma mažiau cheminių valiklių. Neįveikiamus mikrobangės, šaldytuvo nešvarumus padės nugalėti soda sumaišyta su vandeniu. Maišykite tol, kol pagaminsite pastos tekstūrą. Po to ja valykite nešvarumus ir gerai nuvalykite su vandeniu, beliks tik nusausinti popieriniu rankšluosčiu.


Sidabro blizginimui. Jei sidabras patamsėjęs, sumaišykite sodą su vandeniu ir šia košele ištrinkite norimus išvalyti įrankius ar papuošalus. Tuomet palikite valandai ir palikite. Vėliau belieka nuplauti po tekančiu ir nusausinti.


Puodų šveitimui. Nepavykta nugramdyti pridegusio maisto? Į pridegusį indą pilkite litrą vandens ir penkis sodos šaukštus (šį kiekį varijuokite pagal indo dydį). Tuomet pavirinkite apie 15 minučių ir palikite per naktį. Vėliau beliks išplauti ir pridegusio maisto likučiai pasišalins lengvai kaip niekad.


Skruzdžių naikinimui. Kiekvieno namuose gali atsirasti skruzdžių. Bet čia ir vėl gali pagelbėti soda! Lygiomis dalimis sumaišykite sodą su druska ir barstykite tose vietose, kur karaliauja skruzdės. Po kurio laiko jos turėtų išnykti, žinoma, procesą gali tekti pakartoti keletą kartų.


Be to, soda sėkmingai pasitarnaus griliaus ar orkaitės šveitimui. Tiesa, valant orkaitę pirmiausia ją išpurškite vandeniu, pabarstykite soda ir palikite porai valandų. Vėliau beliks nuvalyti popieriniu ranklšluosčiu ir actu, kad pasišalintų visi sodos likučiai.


Gal jau esate kurį nors būdą išbandę? Pasidalinkite komentaruose!

Comments


Naujausi įrašai

bottom of page