Pirmoji Lietuvoje veganų mugė – jau netrukus

Rugsėjo 10 d. Vilniuje vyks pirmoji Lietuvoje veganų mugė „Vegfest LT“. Jos lankytojai galės paragauti iš augalų pagamintų kumpių, dešrelių, įvairių rūšių augalinio pieno, sūrio, jogurto ir netgi varškės sūrelių, be kiaušinių, grietinės ir sviesto iškeptų pyragų, paskanauti veganiškų užkandžių ir karštųjų patiekalų, įsigyti įvairių ekologiškų produktų, kosmetikos, higienos priemonių, receptų knygų, veganų atributikos.

Pasak „Vegfest LT“ organizatorės Ventės Viteikaitės, veganizmas laikomas sparčiausiai pasaulyje plintančiu judėjimu. Jungtinėje Karalystėje yra daugiau nei pusė milijono veganų, Izraelyje veganai sudaro daugiau nei 5 % visų gyventojų. Veganų skaičius Lietuvoje tiksliai nėra žinomas, tačiau spėjama, kad artėja prie 10 tūkstančių.

vmg0103

Dviejų veganių įkurta įmonė prekiauja įvairiais riešutų ir sėklų užtepais, į kuriuos nededa jokių cheminių priedų (Organizatorių nuotr.)


„Būti veganu tampa vis lengviau“, – džiaugėsi V. Viteikaitė. Prekybos centruose atsiranda netgi specialios veganams skirtos lentynos, o maitinimo įstaigos į savo meniu taip pat įtraukia vis daugiau ir įmantresnių patiekalų be gyvūninės kilmės ingredientų.

Organizuoti „Vegfest LT“ Ventę paskatino noras su veganišku gyvenimo būdu supažindinti kuo daugiau žmonių bei padrąsinti veganiškus verslus, padėti jiems pasiekti pirkėją.

Laikoma, kad įmonės “Datulės.lt” iš Saudo Arabijos vežamos šviežios ekologiškos datulės – geriausios, kokias galima rasti Lietuvoje (Organizatorių nuotr.)

Iš Saudo Arabijos vežamos šviežios ekologiškos datulės. (Organizatorių nuotr.)


Mugėje dalyvaus beveik pusšimtis įmonių – daugiausiai nedideli vietiniai verslai bei keletas iš kaimyninių šalių. Renginio lankytojai galės paragauti įvairių mėsos ir pieno produktų pakaitalų, paskanauti veganiškų ir žaliavalgiškų skanėstų, įvairių užkandžių, karštų patiekalų, įsigyti vaisių, riešutų, sėklų, grūdų ir kruopų, supermaisto, kitų sveikų produktų, veganiškos kosmetikos, kvepalų, higienos priemonių, drabužių, papuošalų bei aksesuarų, veganų atributikos. Staliukus taip pat turės kelios gyvūnų teisių organizacijos, jų nariai nemokamai konsultuos visus, besidominčius veganizmu bei augaline mityba.

Taip pat vyks paskaitos, maisto gaminimo pamoka, filmo peržiūra, diskusijos.

Sostinės kavinė „Chaika”, ką tik atidariusi veganiškų kepinių cechą, „Vegfest LT“ mugės lankytojus gundys tortais ir pyragais (Organizatorių nuotr.)

Sostinės kavinė „Chaika“, ką tik atidariusi veganiškų kepinių cechą, „Vegfest LT“ mugės lankytojus gundys tortais ir pyragais (Organizatorių nuotr.)


„Vegfest LT“ idėja Ventei kilo apsilankius keliuose panašiuose renginiuose užsienyje. Ypač daug veganų mugių ir festivalių rengiama Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, kitose Vakarų Europos šalyse, Rusijoje, Izraelyje, JAV. Į juos suplūsta tūkstančiai žmonių. Pernai Londono veganų festivalyje pirmą kartą apsilankiusi mergina prisiminė, kad norint į jį pakliūti reikėjo daugiau nei valandą stovėti eilėje. Jungtinėje Karalystėje veganų renginiai vyksta net ir mažuose miesteliuose. „Mano mieste – Norhamptone, kuris dydžiu prilygsta Utenai, per metus vyksta net trys dideli veganų renginiai“, – sakė V. Viteikaitė.

Veganai nevartoja mėsos, žuvies, pieno produktų, kiaušinių, medaus, vengia kailio ir odos dirbinių, neina į zoologijos sodus, delfinariumus ir cirką. Tokį gyvenimo būdą žmonės renkasi dėl to, kad mano, jog jis sveikesnis, pigesnis, mažiau kenksmingas aplinkai.

Prekės ženklo „Futuraw“ produkcija – žaliavalgiški saldumynai – itin skanūs ir nesukelia sąžinės graužimo (Organizatorių nuotr.)

Žaliavalgiški saldumynai – itin skanūs ir nesukelia sąžinės graužimo (Organizatorių nuotr.)


Veganizmą prieš penkerius metus pasirinkusi Ventė teigė, kad pakeitus mitybą nebeserga peršalimu, pagerėjo miego kokybė, atsirado daugiau energijos. „Be to, veganiškas maistas – itin įvairus ir skanus. Ateikite į mugę ir patys tuo įsitikinsite“, – kvietė ji.

„Vegfest LT“ mugė vyks rugsėjo 10 d. Vilniaus viešbutyje „Panorama“ nuo 10 iki 16 val. Įėjimas į renginį – nemokamas.

#panorama #renginys #veganizmas #fest #Lietuva #vegan #veganlt #rugsėjo10

Naujausi įrašai