top of page

PILNATIES IŠKANKINTIEMS: PRODUKTAI, KURIE MAŽINA STRESĄ IR GERINA NUOTAIKĄ

Jei šiandien ir vėl nei iš šio, nei iš to buvote apibartas, kažkas sugedo, dingo, pavėlavo, įskaudino, išbyrėjo, sudužo, vadinasi, metas save palepinti kažkuo skaniu ir naudingu. Pasirodo, kai kurie maisto produktai iš tiesų padeda kovoti su stresu ir kelia ūpą.

Nuotaiką mums gerina tie produktai, kuriuose esama omega 3 riebiųjų rūgščių. Tuo, visų pirma, gali pasigirti žuvis (jei nemėgstate, bent jau vartokite žuvies taukus), įvairios uogos (tai kas, kad ne vasara – pralinksmins ir džiovintos).


sokoladinis avokadas

Šokoladas – puikios nuotaikos variklis, ir ne tik todėl, kad jis pasakiškai skanus ir vien pagalvojus apie laukiantį malonumą pralinksmėjame. Tokia mūsų reakcija atsiranda ne veltui – šokolade esantys elementai (iš kurių išskirtinas fenetilaminas) padeda kovoti su stresu, didina darbingumą, pralinksmina, ypač jei sugebame jo suvalgyti tik tiek, kad po to nuotaika nesugestų dėl sąžinės graužaties pametus saiką. Puiki idėja – nedidelis karšto šokolado puodelis, pabarstytas cinamonu, kuris dar ir sušildys.

Neretai depresija sergančių žmonių organizme trūksta vitamino B2. Kodėl nepasirūpins jo atsargomis? Šio puikaus vitamino gausu pieno produktuose, kepenėlėse ir kiaušiniuose. Pastarieji apskritai vadinami optimizmo bombomis, nes juose taip pat esama geležies, cinko, antioksidanto seleno.


bana

Nervinę sistemą ramina ir bananai. Antroje dienos pusėje šių daug cukraus savyje turinčių vaisių geriau neprisikirsti, bet nuotaikai poveikis bus pastebimas. Juk bananuose esama triptofano – ši aminorūgštis skatina laimės hormonų išsiskyrimą, slopina daugelį depresijos požymių, mažina dirglumą. Jei vis dėlto labai rūpinatės figūra, turime gerų žinių – triptofano yra ir kalakutienoje.

Išspręskite mįslę: „Nulis kalorijų – pakelta nuotaika. Kas?“ Skamba kaip nerealus pažadas, bet iš tiesų moksliškai nustatyta – apelsino kvapas nulupus vaisių iškart pakelia ūpą. Ir tam net nereikia vaisiaus valgyti – pakaks uostyti!


avokado pradinis

Avokaduose yra lecitino, teigiamai veikiančio nervų sistemą, o česnakas, be visų jo savybių, padedančių kovoti su peršalimo ligomis, pasirodo, dar gelbsti ištikus nerviniams sutrikimams ir mažina neigiamą aplinkos poveikį nervų ląstelėms.

Na, ir pabaigai: nuotaiką mums pakels žinojimas, kad valgome skanų maistą, kad maitinamės sveikai, kad tai darome ne palinkę prie kompiuterio, o su malonumu užkandžiaujame iš gražiai pateiktos lėkštės. Ir pasidalijame su draugais ar šeimos nariais.

Gal jūs turite savo nuotaiką keliančių produktų sąrašiuką? Dalykitės komentaruose. Gerų žinių siaučiant pilnačiai niekada nebus per daug.

#avokadai #bananai #šokoladas

Naujausi įrašai

bottom of page