top of page

Penktadienio šūvis: baras „Peronas“

„Arčiau geležinkelio bėgių turbūt jau neįmanoma“, – pirma mintis, kai prieini dideles geležines baro „Peronas“ duris. Į vidų įeinu dar neprasidėjus oficialiam baro darbo laikui, ten pasitinka orą šildantys prietaisai, nes, pasak savininko, tokią seną patalpą išlaikyti šiltai yra sunku – ūžia it traukiniai važiuotų. Tačiau tas ūžimas kažkodėl nenupasakojamai malonus ir mielas. Rodos tuoj pradėsiu keliauti… Apie barą „Peronas“ kalbu su jo savininku Raimondu Pranka.

Pradedame ne nuo to galo kaip įprastai. Kadangi tai – Stoties rajonas, labiausiai rūpi sužinoti, kokia jūsų auditorija?

Visi žmonės, kuriems negalioja šablonai. Kadangi esame „keliaujantis“ baras, žmonės irgi tokie – atsipalaidavę keliautojai. Čia nėra rėmų, tad pritaps tie, kurie jaučiasi laisvai ir bendrauja su įvairiais žmonėmis.

IMG__54

Nuorodos į barą (Linos Jakubauskaitės nuotr.)


Teko girdėti vieną kritišką detalę – baras „Peronas“ yra pernelyg toli nuo kitų miesto pasilinksminimo vietų, todėl važiuoti iki geležinkelio stoties vien tam, kad aplankytum šį barą, yra visiškai nepatrauklu. Kodėl išsirinkote vietą, kurioje nė su žiburiu nerastum kito panašios misijos baro?

Paprastai šnekant, vedžiojau šunį ir pastebėjau šią vietą. Nusprendęs įsirengti, nekreipiau dėmesio į tai, kad čia – Stoties rajonas. Vėliau padariau vietos analizę, pasižvalgiau po aplinką ir nusprendžiau, kad Stoties nesaugumas yra senas stereotipas. Apskritai ieškojau vietos, kuri nebūtų šabloniška ir išsiskirtų iš tų, kurios yra pačiame centre. Ši vieta priminė vokišką filmą „Soul kitchen“.

Be to, mūsų mieste atstumai tikrai nėra tokie dideli. Pavyzdžiui, eidamas iki baro „Dėvėti“ aš net nespėju surūkyti cigaretės. Tad tas stereotipas, kad Stoties rajonas – toli nuo pasilinksminimo vietų, yra neteisingas. Daugiausiai dešimt minučių pėstute, ir tu – jau Senamiestyje.

IMG_

Dauguma baro baldų yra iš blusturgių (Linos Jakubauskaitės nuotr.)


Kad būtų lengviau įsivaizduoti, koks tas „Peronas“, pasakykite, koks jūsų tikslas ir filosofija?

Mūsų tikslas – sukurti vietą žmonėms, kurie neieškotų kažko, kas juos palinksmintų, o patys atėję čia galėtų linksmintis ir jaustųsi laisvai. „Peronas“ yra ta vieta, kurioje niekas neįpareigoja ir nepataikauja. Mes, kaip ir keliautojai, esame dinamiškas baras, kuriame galima įsitaisyti patogiai.

Gėrimų matau įvairių, koks baro požiūris alkoholio asortimento klausimu?

Idėja tokia – nesusiaurinti baro pasiūlos iki tam tikros rūšies gėrimo. Dažnai lankomės Berlyne ir pastebime, kad ten vis dažniau atsiranda tokių barų. Jie nebenori būti prekybos centrais, kurie tiekia viso pasaulio viskį, romą ar alų. Tad mes turime visko po truputį ir kokybiškai: kelių kokybiškų klasių viskio ir romo, vyno, alaus ir kitų gėrimų. Svarbi sąlyga – kad iš tų gėrimų būtų galima pagaminti kokteilius. Taip pat turime alaus iš kiekvienos šalies, kurioje esame buvę.

IMG__17

Jaukią atmosfera sukuria laisvas stilius (Linos Jakubauskaitės nuotr.)


O kaip dėl kainų? Nematau meniu…

Čia buvo įdomi situacija (juokiasi). Šiame pastate labai aukštos lubos, tad, kai uždėjome lentą su meniu, pastebėjome, kad labai nepatogu lipti ir rašyti visą asortimentą. Galiausiai pavėlavome jį surašyti, paskui patingėjome ir taip išėjo, kad kol kas dirbame be meniu. Nors greitai jis bus. Bet pastebėjau, kad be meniu žmonės daugiau bendrauja su barmenais, užsimezga ryšys, nes rinkdamiesi kokteilį ar kitą gėrimą klientai tariasi su darbuotojais, atsipalaiduoja. Tad visai įdomus eksperimentas.

IMG__13

Žydros spalvos motyvai bare atsirado atsitiktinai, kai savininkas Raimondas Pranka blusturgyje įsigijo žydrą lempą (Linos Jakubauskaitės nuotr.)


Dar neteko matyti žydro baro stalviršio. Kodėl jis toks?

Visi baldai čia yra iš blusturgių. Tad nutiko taip, kad radome žydrą lempą, kurią pakabinome virš baro. Tada pagalvojome – kodėl gi nenudažius baro stalviršio žydrai? Taip atsitiktinai ir pasirinkome šią spalvą, kuri iš tiesų atrodo originaliai.

Baras „Peronas“, Geležinkelio g. 6, Vilnius

Darbo laikas: Pirm.: 17:00–01:00 Antr.–Treč.: 17:00–02:00 Ketv.–Šešt.: 17:00–04:00 Sekm.: 17:00–01:00

Baras „Peronas“ socialiniame tinkle „Facebook“.

Vartodami alkoholį rizikuojate savo sveikata, šeimos ir visuomenės gerove.

#mieste #RaimondasPranka #geležinkelis #naujavieta #savaitgalis #peronas #baras #pramogos #Stotis #vilnius #gėrimai

Naujausi įrašai

bottom of page