Penktadienio šūvis: baras „Alchemikas“

Kokteilių baras, kuriame jautiesi laisvai kaip pub‘e, o gauni kokteilių, pagamintų pagal autentiškus receptus. Vilniaus Islandijos gatvės pasilinksminimų sūkuryje įsikūręs baras „Alchemikas“, kur užeina tie, kurie, kaip sako baro vadovas Šarūnas Čėsna: „Nori, mėgsta ir netingi.“

Ko paragauti lietuviui, jei nori nustebti?

Dūminio viskio kokteilio. Pasaulyje kas penktas žmogus renkasi dūminį viskį, o Skandinavijoje – kas antras. Mūsų baras pagal tai yra skandinaviškas, nes lietuviai, rinkdamiesi investuoti į produktą, nori efekto, o dūminiai viskiai yra efektingi.

IMG__1

Kokteilių baras su labiausiai atsipalaidavusiais barmenais (Linos Jakubauskaitės nuotr.)


Sėdėti prie baro ar prie staliuko?

Arčiau mūsų! Prie baro jūs gausite didžiausią dėmesį, sužinosite viską apie tai, ką geriate, jūsų norai bus išpildyti iki galo. Tiesiog ateikite, sakykite, kad jus nustebintumėme, o mes pagaminsime geriausią variantą.

Žodžiu, leisti barmenams dirbti jų darbą. O ar yra koks nors žmogus, padaręs įtaką šiam barui?

Toks Aleksas, kuris įsteigė „Uber“ Lietuvoje ir su kuriuo susipažinau kaip su klientu, tačiau dabar mes esame geri pažįstami. Kartą jis atėjo ir pasakė: „Padaryk man sausą Manhattaną.“ Paklausiau jo, su kokiu ruginiu viskiu. Tas atrėžė: „Ai, jūs vis tiek neturėsite tokio, kokį labiausiai mėgstu, tai su bet kokiu.“ Paprašiau, kad įvardytų tą viskį ir kitą dieną atėjęs į barą jis jį rado. Žodžiu, Alekso viskis yra vienas geriausių ruginių, kurių dabar turime. Tad dažnai išmokstame daugiau klausydami.

IMG__50

„Juodoji baro knyga“ – taip barmenai kuria kokteilius (Linos Jakubauskaitės nuotr.)


Kokteiliai, kuriuos pas jus dažniausiai geria vilniečiai?

Kažkada pasklido gandas, kad pas mus geriausia „Bloody Mary“ mieste ir vis dar neišsiskiriame su tuo, tad dažnai ją geria. „Moscow Mule“ pagaliau išėjo į viešumą, nors anksčiau jo niekas negerdavo. Jį pamėgo, nes pirmieji grįžome prie šio kokteilio šaknų ir ne tik gaminame pagal originalų receptą, bet ir patiekiame iš varinio puodelio, kurį sukūrė žmogus, per Šaltąjį karą atėjęs į JAV su „Smirnoff“ degtinės kokteiliu. Niekas ten jo nenorėjo gerti, tačiau jis pateikė taip patraukliai, kad baruose šis kokteilis tapo vienu populiariausių. Vien dėl to puodelio. Taip pat „Whiskey sour“ – jis labai paprastas, tačiau žmonės nukrenta jo paragavę. Anksčiau žmonės bijojo kiaušinio kokteilyje, bet mes prieš porą metų atėjome ir pradėjome aiškinti, kaip tas kiaušinio baltymas panaudojamas, ir visi įprato.

Prie ko dar sunkiai pripranta žmonės?

Panašiai yra su indais, kuriuose patiekiami kokteiliai. Pavyzdžiui, ateina trijų vyrukų kompanija, užsisako kokteilių, du iš jų gauna neva tas „vyriškas“ stiklines, o trečiasis – ant kojelės. Tie du žvengia iš trečiojo nelaimėlio, tačiau mes prieiname ir pasakome – jo kokteilis yra pats stipriausias. Tada juokai nutyla – būna labai smagu. Elegantiškas indas ant kojelės priverčia gerti atsargiai, tinkamas aromatingiems stipriems gėrimams, tai paprasčiausiai neužsiversi taip drąsiai, kaip gerdamas iš stiklinės.

IMG__56

Barmenai sako, kad jų bare – labai daug gėrimų, nes kiekvienas jų panaudojamas kokiame nors kokteilyje (Linos Jakubauskaitės nuotr.)


Ar dar yra žmonių, kurie ateina ir prisigeria kokteilių?

Aišku yra, susiduriame retai, bet tai dažniausiai būna žmogus, kuriam patinka tam tikras gėrimas ir jis jo išgeria daug. Svarbiausia, kad kitą rytą nei jam, nei mums nebūtų gėda dėl kažko. Jeigu jis ateis ir pasakys „Chebra, tai buvo viskas, ko man reikėjo“, mes liksime patenkinti. Bet jeigu matome, kad žmogus nebepastovi, tai jam neparduodame.

IMG__90

VMG rekomenduoja: kokteilis „Suši martini“ su agurkais ir vasabiu (Linos Jakubauskaitės nuotr.)


Kokius kokteilius rekomenduotumėte jūs?

Ooo! Oh… Pirma mintis „Penicilinas“ – tai visiškai modernus dūminio viskio kokteilis, kuris yra XXI amžiaus padarinys. Pokštas toks, kad norėdami jį pasigaminti namuose, jūs išleisite 150 eurų, nes visi gėrimai labai brangūs.

Baras „Alchemikas“, Islandijos g. 1, Vilnius

Darbo laikas:

Pirm. –Ketv.: 18:00–02:00 Penkt. –Šešt.: 19:00–04:00 Sekm.: 18:00–02:00

Kokteilių kaina – nuo 6 Eur.

Vartodami alkoholį rizikuojate savo sveikata, šeimos ir visuomenės gerove.

#mieste #alchemikas #baras #kokteiliai #alkoholis #kureiti #penktadienis #vilnius #įdomu

Alfo didysis kulinarinis šou naujasis sezonas vmgonline1.jpg