top of page

Patikrinta: ką valgyti, kad nebūtum suvalgytas uodų

Nors mokslininkai teigia, kad tai, jog esame vienaip ar kitaip patrauklūs uodams, 85 proc. nulemta genetikos, uodai savo potencialias aukas randa pagal kvapą, kurį galima šiek tiek pakeisti. Juntamieji uodų organai yra išsivystę taip, kad vabzdžiai puikiai užuodžia anglies dioksidą ir pieno rūgštį. Šias medžiagas puikiai maskuoja repelentai, bet yra produktų, kurių natūrali sudėtis gali ir taip atlikti norimą atbaidymo funkciją.

Česnakas

Pati seniausia gynybos nuo uodų priemonė. Patariama česnaką įtraukti į savo mitybą dar likus kelioms dienoms iki išvykos į gamtą. Suvalgykite po skiltelę ar dvi per dieną. Kūnas, išskiriantis česnako kvapą, atbaidys uodus.

Svogūnas

Ne taip, kaip česnakus, svogūnu rekomenduojama įtrinti savo odą. Tačiau kai kurie šaltiniai teigia, kad svogūno valgymas taip pat gali turėti geidžiamą poveikį. Eksperimentuoti galima ir su porais, valgomaisiais svogūnėliais. Jeigu nenorite svogūno valgyti vieno, įmaišykite į kitus patiekalus.

Apelsino ar citrinos žievelės

Neišmeskite nulupto apelsino ir citrinos žievelės. Įtrinkite ja savo odą. Turėtų suveikti!


citrinos

Obuolių sidro actas

Prieš tris dienas iki išvykos į gamtą pradėkite gerti po vieną valgomąjį šaukštą obuolių sidro acto tris kartus per dieną. Actą vartokite ir būdami gamtoje bei įmaišykite jį į valgomas sriubas, padažus. Actu galite įtrinti ir savo odą.

Citrinžolė

Kvapiosiose citrinžolėse randamas aliejus veikia kaip repelentas tiek sąveikaudamas su oda, tiek valgomas. Naudokite citrinžolę azijietiškoms sriuboms, kario patiekalams.

Aitrioji paprika

Karštį burnoje keliantis aitriosios paprikos komponentas kapsaicinas erzina daugelį vabzdžių. Paaštrinkite aitriąja paprika troškinius, padažus.


cili pipiras

Pomidoras

Pomidoruose gausu vitamino B1, kuris pastaraisiais metais, buvo įrodyta, atbaido ne tik uodus. Įtrinkite kūną pomidorų sultimis arba gaminkite sriubas, salotas, makaronus.

Greipfrutas

Greipfrutuose esančios medžiagos naudojamos natūralių priemonių nuo vabzdžių ir pesticidų gamybai. Suvalgykite pusę greipfruto pusryčiams ar sumaišykite su kitais citrusiniais vaisiais vaisių salotoms.

Pupelės ir lęšiai

Kadangi turi tiamino, veikia panašiai kaip ir pomidorai. Naudokite garnyrams, užtepėlėms, troškiniams, buritoms.

Vanilė

Visi mėgsta vanilę, išskyrus vabzdžius. Arbatinį šaukštelį vanilės ekstrakto sumaišykite su stikline vandens ir sudrėkinkite kūną.


pomidorai

Parengta pagal Rd.com, Quickanddirtytips.com medžiagą.

#pupelės #citrusiniai #uodai #topas #česnakas #atbaidyti #maistas #svogūnas

Naujausi įrašai

bottom of page