top of page

Paskelbtas geriausių ir blogiausių dietų sąrašas

Ir toliau savo priešų ieškantieji naudojasi Naujųjų metų proga iš savo mitybos išbraukti gliuteną, cukrų ir kitus kenkėjus. Tačiau, kaip rodo „U.S. News & World Report“ atliktas tyrimas, populiariausios dietos anaiptol neužtikrina to, jog yra ir sveikos, praneša Refinery29.com. Prieš pradėdami pirmadienį įsitikinkite, kad dieta, kurios laikysitės, užima garbingą poziciją.

Sąrašą sudariusi mitybos specialistų ir gydytojų komanda reitingavo 38 dietas, remiantis šiais kriterijais: kaip lengva jos laikytis, ar dieta tikrai padeda pasiekti išsikeltą tikslą, kokį pašalinį poveikį dieta gali turėti širdžiai, ar ji gali padidinti susirgimo diabetu riziką. Sąrašo pabaigoje atsidūrė greitą svorio numetimą žadančios dietos – jos buvo apibūdintos kaip pernelyg griežtos ir sunkios. Dietos, kurios akcentavo pusiausvyrą ir gerėjantį bendrą sveikatos lygį, pripažintos geriausiomis.

Kaip ir pastaruosius 6 metus, pirmojoje pozicijoje išliko DASH (Dietary Approaches to Stop Hypertension) dieta. Šis mitybos planas Nacionalinio širdies, plaučių ir kraujo instituto (National Heart, Lung, and Blood Institute) buvo sukurtas sergantiems hipertenzija, t. y. tiems, kuriuos kankina aukštas kraujospūdis. Antrąją ir trečiąją vietas užėmė Viduržemio jūros dieta ir iš DASH bei Viduržemio jūros dietų išvesta MIND mityba, padedanti palaikyti smegenų sveikatą.

Tarp nesveikiausių dietų pateko Paleo ir Dukano dietos. Antrus metus iš eilės paskutinę vietą užėmė Whole30 mityba, reikalaujanti atsisakyti cukraus, alkoholio, pieno produktų, grūdinės kultūros produktų, ankštinių augalų ir dar daug kitų maisto produktų.

Pilną geriausių ir blogiausių dietų sąrašą galite rasti ČIA.

Commentaires


Naujausi įrašai

bottom of page