top of page

Paprika pabarstyta Budapešto širdis

Turgavietė Nr. 1 – toks yra oficialus didžiausios turgavietės Budapešte pavadinimas. Turgus suvilioja daugybę turistų, nes čia galite įsigyti absoliučiai viską iš Vengrijos gastronominio pasaulio – nuo prieskonių iki vyno. Kas dar džiugina maisto mylėtojų širdis – išalkę po vaikščiojimo jūs galite nieko nelaukdami pakilti į antrą aukštą ir išbandyti vengrų virtuvę turgaus restoranuose ir užkandžių baruose. Tiesa, gali tekti atstovėti ilgoje eilėje, tačiau niekam nekyla abejonių, kad šiame turguje ruošiamas maistas to vertas.

Didysis turgus, kaip jį vadina vietiniai, atidarytas 1897 metais su keturiais mažesniais turgais. Tuo metu prekės turgų pasiekdavo geležinkeliu arba būdavo atplukdomos šalia esančiu Dunojumi.

ĮDOMU. Turgus taip pat vadinamas Geležine katedra dėl ypatingos savo formos ir metalinių konstrukcijų. 1991 metais jis buvo uždarytas restauracijai ir atidarytas tik 1996 metais.

20151231_133720

Turgus garsus dėl įspūdingų metalinių konstrukcijų (Rimos Aukštuolytės nuotr.)


PIKANTIŠKA. Į turgų atvyksta ne tik turistai ar namų šeimininkės. Jis yra itin populiari susitikimo vieta tarp vietinių.

REKOMENDACIJA. Sakoma, kad turguje parduodami lángos (tarti: langoš) yra skaniausi Budapešte. Langoš lietuviams primena picą – jo pagrindas yra paruošiamas iš miltų, mielių, vandens ir trupučio druskos, jis skrudinamas aliejuje. Langoš įdarą galite pasirinkti pagal savo skonį, tradicinis – grietinė, sūris, raudonieji svogūnai ir šiek tiek šoninės.

20151231_131127

Vengriški lángos (Rimos Aukštuolytės nuotr.)


Adresas: Vámház krt. 1-3, 1093. Budapeštas Darbo valandos: Pirmadienį: 6–17 val. Antradienį–penktadienį: 6–18 val. Šeštadienį: 6–15 val. Sekmadieniais ir švenčių dienomis nedirba.

Comentarios


Naujausi įrašai

bottom of page