top of page

Palangos terasų taisyklės: stiklinės taurės – tik per stebuklą, vardinės – tik su užstatu

Palangos verslininkai žino: pagrindiniai traukos centrai kurorte geru oru neabejotinai yra lauko terasos, kur galima užkąsti ir atsigerti, į čia poilsiaujančias garsenybes pažiūrėti, galbūt net įdegti. Iš maždaug 105 Palangos turizmo informacijos centro suskaičiuojamų kavinių, restoranų ir barų bene du trečdaliai turi lauko terasas. Tačiau terasos – ne tokios kaip didmiesčiuose ir viskas ne taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio: jei nuspręsite su kompanija vienoje iš terasų išgerti šampano, turėkite omenyje, kad čia reikia laikytis taisyklių.

palanga terasos7 koveris

„Sun & Moon“ terasoje publika renkasi pati įvairiausia ir pritūpti ant sėdmaišio vietos rasite retai, mat terasa – paplūdimyje ir visai šalia Palangos tilto. Valerijos Stonytės nuotr.


Pirma taisyklė. Šampano taurių detektyvas

Jei turite mažiau pinigų, glaudžiatės paprastame kurorto bute ir nesistebite, kad jis su vaizdu į kieme triukšmaujančius kaimynus. Į atostogas panorus investuoti daugiau, džiaugiatės rūmais su vaizdu į jūrą, kurios garsus nustelbia tik keli kirų klyktelėjimai. Neįtikėtina, bet panašus likimas laukia ir putojančio gėrimo, kurį užsisakysite. Galite rinktis – gerti neįnoringą putojantį vyną ar tikrą pasiturinčiųjų šampaną. Šis, regis, paprastas pasirinkimas nulemia ir tai, į kokią tarą pasirinktas gėrimas keliaus. Putojantis vynas ne visose terasose pilamas į stiklines taures. Kai kuriose jo likimas pasibaigia ne taip šventiškai – jį gersite iš plastikinės taros, nuo ko kiekvienam someljė iš siaubo pasišiauštų plaukai. Na, o tikrojo šampano taurės, užsisakius vardinį gėrimą, irgi ant jį užsisakiusiųjų stalelio keliaus… su viena didele sąlyga.

Valerijos Stonytės nuotr.

Valerijos Stonytės nuotr.


Vienoje iš pajūrio terasų buvome nustebinti išgirdę, jog užsisakius populiaraus šampano, kurio butelis kainuoja nuo 70 iki 240 eurų, už kiekvieną taurę gausite palikti net 10 eurų užstatą! Jokių „tikrai nevogsime“, „nesudaužysime“ aptarnaujančio personalo darbuotojai girdėti nenori. Norite fotografuotis su taurėmis, ant kurių puikuojasi populiaraus šampano emblemos? Dar prieš gaudami šampano iškart turėsite savotiškai jas apdrausti. Ar taip daroma dėl galimo vagysčių pavojaus, ar dėl to, kad įsilinksminusios kompanijos su tara žongliruoja peržengdamos atsargumo ribas, belieka tik spėlioti.

Toks tuščias vaizdas „Sun & Moon“ terasoje - retenybė. (Valerijos Stonytės nuotr.)

Toks tuščias vaizdas „Sun & Moon“ terasoje – retenybė (Valerijos Stonytės nuotr.)


Antra taisyklė. Maža klasta – negerbiama, bet įmanoma

Eksperimentą tęsiame toliau. Dviejose lauko terasose pasiteiravus, ar galima išsinuomoti prabangias taures paprastam putojančiam vynui dėl gero kadro, net jei sumokėtume užstatą, išgirstame griežtą „ne“, o aplink sėdėję žmonės užjaučiamai nusišypso. Dailus vyras, pasipuošęs auksine grandine, net pasiūlo mergaitėms savo taurę, ko mandagiai atsisakome. Tiesa, pakalbinus poilsiautojus, vėliau paaiškėjo, kad kai kuriose terasose, ypač vakarėliui įsisiūbavus, išimtys daromos. Bet čia tik jei labai pasiseka ir jei esate atkaklus.

Kultūros pieva „I Love Palanga“ - taip vadinasi ši vieta. Terasa, veikianti šiltuoju metų laiku jau nuo 2012 metų, nemokamais ir unikaliais renginiais pritraukia klubų ir barų nemėgstantį jaunimą. (Valerijos Stonytės nuotr.)

Kultūros pieva „I Love Palanga“ – taip vadinasi ši vieta. Terasa, veikianti šiltuoju metų laiku jau nuo 2012 metų, nemokamais ir unikaliais renginiais pritraukia klubų ir barų nemėgstantį jaunimą (Valerijos Stonytės nuotr.)


Trečia taisyklė. Jūsų atminties spragos virsta arbatpinigiais

Užstatas už taures paprastai yra grąžinamas, nebent jas sudaužysite. Arba pamiršite. Sakote, tokio dalyko pamiršti neįmanoma? Vienos terasos barmenė papasakojo, kad klientai gana dažnai pamiršta užstatą pasiimti, todėl likusius pinigus personalas pasidalija kaip arbatpinigius. Tokių, ypač įkaušusių, pasitaiko daug. Arbatpinigiai terasose nėra toks paplitęs reiškinys kaip restoranuose, nes čia daugiausia dirba barmenai. Taigi ši sistema aptarnaujantį personalą džiugina gal net labiau nei terasoms vadovaujančius verslininkus. Beje, jei pajūrio vėjas pasidarys per žvarbus ir norėsite gauti pledą, iš jūsų irgi bus pareikalauta sumokėt užstatą, svyruojantį nuo 5 iki 10 eurų. Tik atidavę švarų pledą atgausite savo pinigus. Ir vėl – nors pledai iš pažiūros atrodo neypatingi, neretai matę gal net ne vieną vasarą, juos poilsiautojai kartais išsineša prisiminimui.

Valerijos Stonytės nuotr.

Terasa „De Cuba“ – jau legenda tapusi Palangos vieta su daugiau nei 500 vietų! Vis dėlto, dėl tos vietos terasoje kartais tenka net pakovoti ar pastovėti eilėse (Valerijos Stonytės nuotr.)


Ketvirta taisyklė. Viskas arba nieko

Terasos jums – ne suoliukai parke. Jūs arba ten valgote ir geriate, arba užleidžiate vietą kitiems. Mat jei nusipirksite madingųjų burbulinių ledų, o jūsų draugai terasoje jau valgys ir gurkšnos kokteilius, būsite paprašyti savo ledus valgyti kitur, nes į terasas, kad ir kokios jos atviros atrodytų, savo maisto (kai kur – net ir vandens!) neštis negalima. Net jei ir pažadėsite čia išgerti stiklinį buteliuką alaus už 3–4 eurus ar net išsinuomoti tuziną taurių dėl šventos ramybės.

Terasa po atviru dangumi „LRT OPUS“, įsikūrusi šalia Palangos koncertų salės, dienos metu groja šią radijo stotį, o vakarais siūlo jaunimui skirtą muzikinę programą. Valerijos Stonytės nuotr.

Terasa po atviru dangumi „LRT OPUS“, įsikūrusi šalia Palangos koncertų salės, dienos metu groja šią radijo stotį, o vakarais siūlo jaunimui skirtą muzikinę programą (Valerijos Stonytės nuotr.)


Primename, kad Palangoje besilankantys poilsiautojai teigia, kad vos per vieną šiltesnį savaitgalį čia netaupydami vidutiniškai išleisite 200–300 eurų maistui ir pramogoms, plius nakvynė. Na, o jei netyčia sudaužysite taurę Palangos terasoje, nepamirškite turėti papildomų 10 eurų grynais. Juk atostogaujant visko pasitaiko.

Jei jūs šiuo metu lankotės Palangoje ir atradote terasą, kurioje galioja kitos taisyklės, arba turite atradę savo mylimą terasą, kurią norite rekomenduoti kitiems, drąsiai dalinkitės patirtimi kometaruose. Jūsų nuomonė ir patirtis mums labai svarbi.

Vartodami alkoholį rizikuojate savo sveikata, šeimos ir visuomenės gerove.


Naujausi įrašai

bottom of page