top of page

Orijaus vakarienė Kijeve: restoranas, į kurį be slaptažodžio nepakliūsite

Žurnalistas, televizijos ir radijo laidų vedėjas Orijus Gasanovas, viešėdamas Kijeve, šalia Maidano aikštės aptiko restoraną, kuris jį labai nustebino. Kas vyksta paslaptimis apipintame „Ostannya Barikada Art-Restaurant“, į kurį pakliūsi tik ištaręs slaptažodį?

Orijaus Gasanovo nuotr.

Orijaus Gasanovo nuotr.


„Prieš pusę metų Kijeve, viename Maidano aikštės prekybos centrų, atsidarė patriotinis, labai stilingas, o, įdomiausia, – slaptas restoranas „Ostannya Barikada Art-Restaurant“. Viskas vyksta taip: prekybos centro liftu pakyli į trečią aukštą – ten niekuo neišsiskirianti maža parduotuvėlė prekiauja ukrainietiško dizaino daikčiukais, popmeno kūriniais. Jeigu nežinotum, kad ten restoranas, net neįtartum“, – pasakoja Orijus.

Orijaus Gasanovo nuotr.

Orijaus Gasanovo nuotr.


„Gali ką nors pirkti arba gali tiesiog pardavėjai pasakyti slaptažodį, tada ji kažką paspaudžia ir atsidaro prekystalio užtvarėlė. Eini į vidų, ten didžiulė šviečiančių rankų siena. Pardavėja sako, kad rankų tiek, kiek metų Ukraina buvo okupuota Rusijos. Antroji užduotis – rasti ranką, kurią patraukus atsidarys siena. O už tos sienos – pagaliau tai, dėl ko visi ten eina – Barikados restoranas“, – pasakojimu stebina Orijus.

Orijaus Gasanovo nuotr.

Orijaus Gasanovo nuotr.


Orijaus Gasanovo nuotr.

Orijaus Gasanovo nuotr.


„Ostannya Barikada Art-Restaurant“ restorane – viskas tik iš ukrainietiškų produktų, ant sienų – garsiausių kovotojų už Ukrainos laisvę istorijos, nuotraukos. Groja rinktinė naujų Ukrainos grupių muzika. Prie staliukų – garsių menininkų darbai“, – įspūdžiais dalijasi Orijus ir prideda: – toks restoranas bet kur Europoje būtų labai brangus, bet čia viskas – ne daugiau nei 10 eurų. Barščiai – 3 Eur, Kijevo kotletas – 5 Eur, šviežiai spaustų vaisių kokteiliai – 1 Eur. Būsite Kijeve – varykit čia.“

Orijaus Gasanovo nuotr.

Orijaus Gasanovo nuotr.


Orijaus Gasanovo nuotr.

Orijaus Gasanovo nuotr.


„Vos nepamiršau svarbiausio dalyko. Tai – slaptažodis, be kurio į restoraną nepakliūsite. Jis kupinas patriotizmo: „Jeigu reikės kovoti – tai mes nugalėsime.“ Šią frazę galima sakyti bet kokia kalba“, – dalytis įspūdžiais pabaigia Orijus, ragindamas VMG skaitytojus skristi į Kijevą, kuris gastronomine ir nedidelių kainų prasme jį nepaprastai nustebino.

Adresas: Maydan Nezavisimosti 1/ Shopping Mall „Globus“, Kijevas

Darbo laikas: pirmadienį–sekmadienį 10.00–24.00 val.

„Ostannya Barikada Art-Restaurant“ FB paskyra.

#kelionės #Kijevas #OrijusGasanovas #restoranas

Naujausi įrašai

bottom of page