top of page

„Neringos“ restorano užsidarymo detales komentuojanti vadovė: „Nežinau, kur dabar Vilniuje valgyti K

Daugiau nei penkiasdešimtmetį sostinėje veikęs „Neringos“ restoranas jau kitą savaitę, rugsėjo 29 dieną, užveria duris ir jų neatvers gerus metus! Išgirtojo „Neringos“ Kijevo kotleto negalėsite ragauti ilgai, kaip ir grožėtis aplinka, kuria didžiavosi mūsų seneliai. Kodėl nuspręsta keistis? Ar tikrai daugiau nei 9 mln. eurų kainuosianti rekonstrukcija aplenks interjerą? Kur sostinėje valgyti Kijevo kotletą? Atsako „Neringos restoranas“ valdybos pirmininkė Rūta Tamulienė.

Valerijos Stonytės nuotr.

Valerijos Stonytės nuotr.


Dar vasarą sklandė gandas, kad išskirtiniu interjeru garsėjantis „Neringos“ restoranas gali būti uždarytas rekonstrukcijai, tačiau patikinote, kad į gandus nereikėtų kreipti dėmesio. Kas pasikeitė?

Kol nebuvo sutvarkyta formalioji projekto pusė, būtų buvę neprofesionalu komentuoti gandus.

Bet jie pasitvirtino. Kodėl nusprendėte keistis? Ar buvo skundų, kritikos iš klientų?

Mes nesikeičiame, o tik atsinaujiname ir tai darome ne dėl klientų skundų, o dėl nekilnojamo turto nusidėvėjimo.

Valerijos Stonytės nuotr.

Valerijos Stonytės nuotr.


Kodėl rekonstrukcijai išsirinkote rudenį – tai laikas, kai klientų srautai mitinimo įstaigose pagyvėja?

Tokiu metu gavome statybos leidimus. Be to, planuojama rekonstrukcija užtruks ilgiau nei metus, prisiderinti prie sezoniškumo vis tiek nepavyktų.

„Neringos“ restorano aplinka – autentiška. Žmonės baiminasi, kad rekonstrukcija gali smarkiai pakeisti maitinimo įstaigos veidą. Juk tai – kultūrinis paveldas!

Tikrai nėra ko baimintis, mes labai aiškiai atskiriame restorano ir viešbučio dalis – viešbutis bus pertvarkomas iš esmės, tuo tarpu restorano interjeras liks koks buvęs. Tiesiog norime užtikrinti, kad „Neringos“ interjero visuma ir atskiros detalės išliktų kuo ilgiau.

Sakote, kad interjeras nesikeis. Tuomet, kas tiksliai keisis?

Šiuo metu negalime tiksliai atsakyti, nes projekto derinimas su restauratoriais dar vyksta.

Valerijos Stonytės nuotr.

Valerijos Stonytės nuotr.


Ar pokyčiai apims ir laiko patikrintą meniu?

„Neringos“ legendiniai patiekalai būtinai išliks. Kijevo kotletas visų būtinai lauks ir po rekonstrukcijos!

Kur rekomenduojate eiti valgyti Kijevo kotleto, kol neveiks „Neringos“ restoranas?

Neparekomenduosiu. Labai norėtųsi, kad svečiai lauktų mūsų sugrįžtančių.

Valerijos Stonytės nuotr.

Valerijos Stonytės nuotr.


Primename, kad restoranas „Neringa“ atidarytas 1959 m. lapkričio 6 d. Tuometinės kavinės projekto ir pavadinimo autoriai – Algimantas ir Vytautas Nasvyčiai. Restorano interjerą taip pat kūrė dailininkai Vladas Jankauskas, Vytautas Povilaitis (sienų tapyba), skulptorius Juozas Kėdainis. 1970 m. lapkričio 5 d. restorano interjeras įtrauktas į Lietuvos architektūros paminklų, saugojamų valstybės, sąrašą. „Neringos“ komplekso rekonstrukcija kainuos daugiau nei 9 mln. eurų. Projektą savininkai finansuos iš nuosavų bei skolintų lėšų.

 „Neringos restoranas“ valdybos pirmininkė Rūta Tamulienė kijevo kotleto alternatyvų nepateikė, todėl kreipiamės į tautą. Galbūt VMGonline.lt skaitytojai gali parekomenduoti puikią vietą, kurioje gardūs kijevo kotletai? Labai prašome savo nuomonę išsakyti komentaruose.

Comments


Naujausi įrašai

bottom of page