top of page

Neįprasti krakmolo panaudojimo buityje būdai

Greičiausiai krakmolas Jūsų virtuvėje yra nustumtas į sunkiai prieinamą vietą. Bet ar žinote, kad jis gali pagelbėti tiek norint išsikepti tobulą omletą, tiek valant stiklines? Skaitykite toliau ir sužinosite, kaip tai įgyvendinti savo buityje.


VMGonline

*Stiklinių indų valymui

Krakmolas gali itin pasitarnauti stiklinių indų valymui. Taip pat ir langų, kas itin aktualu atėjus pavasariui. Tai yra puikus abrazyvinis šveitiklis. Pakanka įpilti truputį krakmolo į vandens (arba vandens ir acto tirpalą). Šis valymo būdas naudingas ir tuo, kad nebus palikta jokių įbrėžimų.


* Sidabrui valyti

Sidabriniai įrankiai (ar papuošalai) nebeblizga? Tereikia pasidaryti mišinį iš vandens ir krakmolo. Šią pastą švelniai trinkite su kempinėle. Pastai nudžiūvus, įrankius atidžiai nuvalykite. Ir vėlgi –šis mišinys nepaliks jokių įbrėžimų, o krakmolo šveičiamosios savybės maloniai nustebins.


* Medinių baldų poliravimui

Greičiausiai pastebėjote, kad cheminės priemonės dažnai nemaloniai nustebina aštriais kvapais ir baldų lipnumu. Čia, pasirodo, gali pagelbėti krakmolas. Lygias krakmolo ir vandens dalis sumaišykite ir pilkite į butelį, kuris turėtų purškiantį antgalį. Juo valykite norimus medinius baldų paviršius, juos nuvalant su mikropluošto skudurėliu.


* Oriniam omletui

Pastaruoju metu kepamas omletas vis nuvilia? Prieš plakant kiaušinius, įdėkite žiupsnelį krakmolo. Tik tuomet gerai išplakite ir kepant iškart pajusite skirtumą. Nuo šiol omletas lengvai iškils, taps žymiai puresnis ir džiugins skoniu.

* Antram zefyrų gyvenimui

Sukėlėme šypseną? Džiaugiamės! Bet kas nėra susidūręs su problema, kai zefyrai sulipo ir atrodo, kad juos beliko išmesti. Yra sprendimas, kuris padės netgi išsaugoti jų skonio savybes. Jei jūsų zefyrai beviltiškai sulipę, apibarstykite nedideliu kiekiu krakmolo miltelių. Zefyrai per kelias minutes turėtų atlipti!


* Rankų priežiūrai

Kadangi šiuo metu žymiai daugiau sukamės virtuvėje, nepamirškite savo rankų. Nuo įvairiausių įtrūkimų ir nuospaudų jums gali pagelbėti krakmolo tirpalo vonelė. Litre vandens išmaišykite vieną šaukštą tirpalo. Palaikykite jame rankas iki 15 minučių, po to jas nuplaukite po šiltu vandeniu. Po procedūros nepamirškite rankų patepti maitinamuoju kremu. Šį ritualą rekomenduojama kartoti kelis kartus per savaitę.

Ar esate išbandę kurį nors iš šių patarimų? Pasidalinkite komentaruose!

Kommentare


Naujausi įrašai

bottom of page