top of page

Naujienos iš Vatikano: Kristaus Kūnas nebus gaminys be gliuteno

Nė pats Vatikanas nėra apsaugotas nuo to, kaip specialūs mitybos poreikiai keičia mūsų buitį ir pačias seniausias katalikiškas tradicijas. Popiežiaus Pranciškaus iniciatyva buvo svarstoma, ar Aukos liturgijos metu, kai du komunikantai – duona tampa Kristaus kūnu, o vynas – Kristaus krauju, galėtų būti naudojama duona be gliuteno, praneša Refinery29.com.

Sergančiųjų celiakija nenaudai, Vatikano institucijos patvirtino, kad naudojama duona negali būti gaminama visiškai be gliuteno. Nors gaminti mažiau gliuteno turinčią duonelę yra priimtina, joje turi būti pakankamas kviečių baltymų kiekis, kad duonai nereikėtų naudoti jokių kitų cheminių priedų. Tai reiškia, kad netoleruojantys gliuteno turėtų apgalvoti, ar kils iš savo vietos visų Šv. Mišių kulminacijos metu. Taip pat neatmetama, kad duonos komunikantas gali būti gaminamas iš genetiškai modifikuotų organizmų.


A post shared by Pope Francis (@franciscus) on Jun 19, 2017 at 3:35am PDT


Pasak kardinolo Robert Sarah, naujos taisyklės, skirtos Komunijos duonos gamybos pokyčiams, yra būtinos, nes duona jau yra pardavinėjama prekybos centruose bei internetinės prekybos svetainėse. Bet esama ir kategoriškų taisyklių – duonoje negali būti jokių vaisių pėdsakų ir cukraus. Kardinolas taip pat pareiškė, kad Komunijos metu naudojamas vynas turi būti natūralus, išgaunamas iš vynuogių, ir grynas – nemaišomas su kitomis medžiagomis.

#beglitimo #plotkelis #Vatikanas #mišios #katalikai #komunija

Naujausi įrašai

bottom of page