Minimalistinės ir jaukios. Ar gali tokios būti Kalėdos?

Sakote, kokios Kalėdos be visų mielų smulkmenų, žėručių ir švytinčių lempelių, darančių šią šventę tokią ypatingą, tačiau seniai svajojote apie kitokį švenčių laukimą? Gal kiek mažiau blizgesio, daugiau šilumos ir tikrumo… Viena žymiausių pasaulyje indų gamintojų, vokiečių kompanija „Rosenthal“ artėjančioms šventėms siūlo tradicijas išmainyti į nuosaikias spalvas ir minimalistines formas, derančias prie urbanistinio miesto veido.

Apie tai, kaip susikurti miestietiškas, minimalistines ir šventiškai prabangias Kalėdas, pasakoja Ingrida Fedaravičienė, salono „Zwiling stalas ir virtuvė“ direktorė.

R_New_Gold_Weihnachtskollektion_Mood01

Dizainerio Sebastiano Herknerio sukurta porceliano vaza „Collana“. („Rosenthal“ nuotr.)


PRABANGIOS JUODA IR AUKSINĖ

Naujoji „Rosenthal“ kalėdinė kolekcija patiks šiuolaikiniam miestiečiui, vertinančiam formų paprastumą, vaizdo grynumą ir nuosaikias spalvas. „Šventinėje kolekcijoje dominuoja juoda ir balta, bet jos papildomos šiltais rožiniai auksiniais atspalviais ir tradiciniais kalėdiniais žaliais tonais – tai 2015 metų „Rosenthal“ spalvų paletė, į namus atnešianti šventinį džiaugsmą ir jaukumą“, – pasakoja I. Fedaravičienė.

Ši specialiai Kalėdoms sukurta šventinė kolekcija ypatinga – ją sudaro bene visi populiariausi „Rosenthal“ dovanoti skirti daiktai, jau spėję virsti stiliaus ikonomis. Dekoruoti madingiausia šio sezono spalva „New Gold“ – šilta rožinio atspalvio auksinė, šioms Kalėdoms pristatomos vazos „Fast“, „Opening“ ir „Flux“, taip pat garsioji vaza „Paper Bag“, imituojanti popierinį maišą. Jos dizainą, kaip ir daugelio kitų „Rosenthal“ gaminių, sukūrė garsusis suomių dizaineris Tapio Wirkkala.

Kito garsaus dizainerio – Sebastiano Herknerio sukurta porceliano vaza „Collana“ pirmą kartą pristatoma dekoruota matine juoda su auksine juosta ir matiniu ar skaidriu stikliniu gaubtu.

NAUJA IR SENA

Tradicinė riba tarp naujų daiktų ir per ilgus metus sukaupto turto nyksta. Ne išimtis ir „Rosenthal“ kolekcijos. Visame pasaulyje savo porceliano dirbiniais garsėjanti ir puikiai atpažįstama „Rosenthal“ jau ne pirmus metus sėkmingai derina tradicijas ir naujoves.

„Nebenaudojami, savo prekinę išvaizdą, o gal net ir funkciją praradę, tačiau „gerus laikus“ primenantys daiktai šalia spindinčių porceliano indų atgyja ir, susidraugavę su šių dienų stalo kolekcijomis, gyvena lyg antrą gyvenimą. Tarkime, senas skardinis dubuo, dekoruotas pušų šakomis ir Kalėdų puošmenomis, gali patraukti akį netikėtomis tekstūromis“, – sako I. Fedaravičienė.


1. Aukso spalvos žvakidė „Kostastern“; 2. Aukso spalva dekoruota vaza „Opening“ (17 cm); 3. Vaza „Fast“ (13 cm); 4. „New Gold Christmas“ kolekcijos žaisliukai eglutei; 5. Vaza „Flux“ (20 cm); 6. Kalėdinį rūbą apsivilko ir garsioji „Paper Bag“, imituojanti popierinį maišą.

KLASIKOS PRIESKONIS

Derindami naują ir seną, klasiką ir modernumą šiandien „Rosenthal“ kuriantys dizaineriai nepamiršo asketiškai urbanistinei kolekcijai suteikti taip gerai pažįstamo prieskonio. Tokio, kurį galėtume palyginti su modernioje virtuvėje improvizuoto obuolių pyrago kąsneliu – forma kita, o skonis nuneša į vaikystę.

Supaprastinta (arba sumoderninta) klasika – taip galėtume apibūdinti šioje žiemiškoje „Rosenthal“ kolekcijoje savo vietą suradusius balto porceliano dubenėlius, įvairias stiklo ir porceliano kalėdines smulkmenas, žaisliukus, papuošalų dėžutes.

Vertinantiems ne tik baltą spalvą, bet ir klasiką visada tinka dovanoti „Marijos“ servizą, kompanijos įkūrėjo Philipo Rosenthalio dovaną žmonai. Sukurtas dar 1916 m. šis servizas yra vienas pirmųjų „Rosenthal“ kompa