top of page

Martyn Meid 5 patiekalų vakarienė Lietuvoje

Restorano „Nidus“ virtuvėje aštriausius peilius Naujųjų belaukiant perims pasaulyje garsus šefas kilęs iš uostmiesčio. Išskirtinė galimybė paragauti Londono šefo Martyn Meid penkių patiekalų vakarienės Lietuvoje.

Martyn vadovauja savo įkurtam restoranui Londone „INK“, įvertintam tokių pasaulinių leidinių, kaip maisto žurnalas „Four“, ispanų leidinys „Pastry Revolution“ ir japonų gyvenimo būdo žurnalas „Spur“. „Jaunoji virtuvės roko žvaigždė“, – taip apie Martyn kalba penkto geriausio Azijos restorano įkūrėjas, šefas Andre Chiang. O pats jaunasis šefas yra stažavęsis gerai žinomuose restoranuose „Noma“ (Danijoje), šefo Gordono Ramzio įkurtame restorane Londone bei gaminęs Didžiosios Britanijos politikams.

12270503_10206434948210829_1801207740_n[6]

Iš Klaipėdos kilęs Martyn Meid virtuvės profesionalų dar vadinamas „gėlių šefu“. (Asmeninio archyvo nuotr.)

Martyn Meid virtuvės profesionalų dar vadinamas „gėlių šefu“, kadangi kiekvienas Martyn patiekalas gaminamas ne tik iš produktų be priedų, bet ir pateikiamas kaip meno kūrinys. Save šiauriečiu vadinantis maisto guru teigia, jog jam įdomiausia gaminti pagal vyraujantį sezoną: „Man svarbi fermentacija, konservavimas, vytinimas, taip pat švieži ingredientai – gebėjimas prisitaikyti prie vis kintančių metų laikų.“

Degustacinė penkių patiekalų vakarienė nustebins nekonvenciniu paruošimu, sodriu skoniu, distinktyvia spalvine gama. „Daugelis mano patiekalų sukurti atrandant neregėtas naujas tekstūras, tačiau nepamirštant ir iš kartos į kartą perduodamų tradicijų“, – sako Klaipėdoje vaikystę praleidęs šefas.

Naujametė vakarienė Nidoje – tai tik antras kartas, kai Martyn Meid gamins Lietuvoje. Mažiau nei prieš metus šio šefo komanda svečio teisėmis gamino Kauno restorane „Uoksas“.  „Po šios vakarienės įsimylėjau šefą Martyn Meid! Na, vyras jis tikrai išvaizdus, bet įsimylėjau ir jo ruošiamą maistą“, – rašo maisto tinklaraštininkė Lina Burdenkova.

Žiemiška penkių patiekalų degustacinė vakarienė vyks gruodžio 30-tą dieną ant Kuverto kalno Nidoje įsikūrusiame restorane „Nidus“. Daugiau informacijos apie rengini bei bilietus ieškokite čia.

#virtuvė #Uoksas #šefas #virtuvėsšefas #INK #restoranas #klaipėda #MartynMeid #londonas

Naujausi įrašai

bottom of page