Ar žinote, be kokių tradicinių patiekalų būtų sunku įsivaizduoti rusų virtuvę?
Kamčiatkos krabas
Raudonasis karališkasis krabas yra rūšis, kurios gimtoji jūra yra Beringo. Šie krabai gali būti randami Kamčiatkos pusiasalio apylinkėse, rytinėje Rusijos dalyje. Jie užauga milžiniški, turi ilgas ir pakankamai mėsingas kojas. Dažnai šie krabai patiekiami ne dalimis, o visi. Jie priskiriami delikatesams ir pasižymi didele kaina.
Barščiai
Ši sriuba ruošiama mėsos pagrindu, dedama daržovių, dažniausiai burokėlių. Tačiau egzistuoja ir kitos variacijos – vietoj burokėlių naudojami balti kopūstai arba tokios žaliosios daržovės kaip rūgštynės. Barščiai pasižymi saldžiarūgščiu skoniu ir patiekiami su grietine.
Koldūnai
Tradiciniai rusiški koldūnai gaminami iš labai plonos tešlos. Būna įdaryti malta mėsa, svogūnais bei česnakais.
Blynai
Apvalūs ploni ir maži blynai gali būti pagaminti iš įvairių miltų, bet įprastai naudojami kvietiniai. Dažniausiai patiekami su juodaisiais arba raudonaisiais ikrais, tačiau galima valgyti ir su grietine, uogiene ar sutirštintu pienu.
Raudonoji barzdotė (barabulka)
Rausvos spalvos žuvis, išsiskirianti savo subtiliu skoniu ir balta mėsa. Rusiškai vadinama „barabulka“. Raudonąją barzdotę verta paragauti tiek keptą orkaitėje, tiek keptuvėje.
Gira
Šis tradicinis slavų ir Baltijos šalių gėrimas, mums, žinoma, jokia naujiena. Gaminamas iš ruginės arba juodos duonos, tačiau galima rasti ir įvairių vaisių skonių. Vis dėlto, visada verta paragauti, kaip gimtojoje šalyje pamėgtas gėrimas ar patiekalas gaminamas svetur.
Uogienė
Rusai, kaip ir mes, mėgsta uogienes. Jas naudoja pyragų įdarams, desertuose, įvairiems patiekalams pagardinti. Gaminant iš minkštesnių ingredientų, pavyzdžiui, uogų ir kaulavaisių, dedama cukraus ir maišoma, kol cukrus ištirpsta ir susiformuoja sirupas, tuomet jis trumpai šildomas. Kietesni vaisiai ir riešutai ilgiau verdami cukraus sirupe, tačiau želinės konsistencijos, kuri būdinga džemams, nebūna.
Valerijos Stonytės nuotr.
Varškėtukai (syrnyky arba tvorozhniki)
Dar vienas mums gerai pažįstamas patiekalas. Šių keptų blynų pagrindą sudaro varškė, sumaišyta su miltais, kiaušiniais ir cukrumi, neretai aromatizuojami vanilės ekstraktu. Minkšti viduje ir traškūs išorėje varškėtukai tradiciškai patiekiami su uogiene, džemu, medumi, obuolių padažu ar grietine.
Rusiškas „vinegretas” (burokėlių mišrainė)
Tai mišrainė, gaminama iš pjaustytų burokėlių, bulvių, morkų ir svogūnų. Pasižymi stipriu skoniu, kurį suteikia actas, rauginti kopūstai ir (arba) marinuoti agurkai. Paprastai ši mišrainė yra rausvos spalvos dėl burokėlių, bet į ją galima dėti ir žirnių ar pupelių.
Šalta sriuba (okroshka)
Ši šalta sriuba yra gaminta iš kapotų žalių agurkų, ridikų, svogūnų, virtų bulvių, virtų kiaušinių ir virtos mėsos. Šios sudedamosios dalys sumaišomos su gira ir patiekiamos su grietine, kuri neretai yra išmaišoma tam, kad sriuba įgautų kreminę tekstūrą. Kad patvirtintų savo šaltos sriubos vardą, kartais patiekiama su ledo kubeliais.
Parengta pagal Nytimes.com
Comments