Lietuvė maisto fotografė – tarp geriausių pasaulyje

Šiandien, rugpjūčio 27 dieną, kompanija Adobe, daugeliui žinoma dėl tokių programų kaip Photoshop ir Lightroom, paskelbė 10 prestižinių Rising Stars of Photography 2019 apdovanojimų nugalėtojų. Tarp jų – ir lietuviškas vardas, 8 metus Nyderlanduose gyvenanti Kamilė Kaveckaitė. O į apdovanojimų akiratį ji pateko dėl nuostabių maisto fotografijų.

Kamilės Kaveckaitės nuotr.


Kaip pasakoja pati Kamilė, ji gimė ir augo Vilniuje, bet jau nemažai laiko gyvena Olandijoje. Ir štai prieš 2 metus nusprendė mesti savo sėkmingą karjerą didelėje korporacijoje, kad taptų maisto fotografė. „Prieš tai niekada nelaikiau kameros savo rankose, o šiandien galiu didžiuotis, kad esu viena iš 10 Rising Stars of Photograph 2019 nugalėtojų, išrinkta iš fotografų iš viso pasaulio!“ – gyvenimo aviantiūros sėkme džiaugiasi jauna moteris.

Asmeninio archyvo nuotr.


„Visą savo gyvenimą norėjau tapti verslininke didelėje korporacijoje, – savo kelionės detales link fotografijos atskleidžia Kamilė. – Tad persikėliau į Nyderlandus studijuoti Tarptautinio verslo administracijos ir įgyti magistrą marketingo srityje. Pagaliau pasiekiau savo svajonę ir pradėjau dirbti marketingo darbą didelėje tarptautinėje korporacijoje. Praėjo metai kol suvokiau, kad šis darbas mane absolučiai slegia. Tai tiesiog buvo ne man!“

Pasak fotografės, norėjosi pradėti kažką savo, tačiau problema buvo ta, kad ji neįsivaizdavo, kas tai galėtų būti. Taigi, Kamilė pasidarė 5 dalykų, kuriuos labiausiai gyvenime mėgsta, sąrašą. Ir štai maistas atsidūrė labai aukštai sąraše, o tuomet kaip verslo idėja atėjo mintis pradėti rašyti maisto tinklaraštis. Viskas buvo padaryta pagal programą: sukurta internetinė svetainė, „Instagram“ paskyra ir pradėta rašyti. Tačiau po 3 mėnesių pašnekovė suvokė, kad nors rašyti tinklaraštį buvo visai įdomu, bet ji visiškai pametė galvą būtent dėl fotografijos. Taigi, po kiek laiko tinklaraštis buvo nustumtas į šalį, ir Kamilė susikoncentravo į maisto fotografiją.

„Mano mėgstamiausias fotografavimo objektas yra maistas veiksme. Mėgstu nuotraukas, kurios pasakoja istoriją. Ištiestos rankos, teikiančios maistą, ar barista, pilantis pieną į kavos puoduką, iškart nusako nuotaiką ir lyg pagyvina nuotrauką. Fotografuodama tokius veiksmus, aš tikiuosi įkvėpti šiek tiek vaizduotės, supančios nuotrauką, net jeigu ji kažkur giliai mintyse: kaip tai jaustųsi rankose? Ir koks būtų skonis? Kur tu esi? Su kuo?“ – apie savo darbo užkulisius pasakoja fotografė.

Kamilės Kaveckaitės nuotr.


Pasak jos, mokytis fotografuoti tenka kiekvieną dieną, taip gerinami įgūdžiai. Žinoma, kuo daugiau praktikos, tuo geriau atrodo nuotraukos, o dėl šokio tobulėjimo ėmė augti pašnekovės „Instagram“ paskyra – daugėjo sekėjų ir susidomėjusių klientų. Ir štai šią vasarą su Kamile susisiekė Adobe.

„Prasidėjo susirašinėjimas, kompanija man uždavė gana daug klausimų. Viskas buvo labai paslaptinga… Kol pagaliau jie paskelbė, kad esu išrinkta kaip viena iš nugal