top of page

Laiškas iš skaniausios vietos Žemėje

Pasisveikinti. Susipažinti. Kiekvieną kartą naujai ir ne visada jaukiai ir atsakingai. Tad sveiki, esu Robertas Šapas. Rašau jums iš Rygos, iš meilės miesto. Kodėl meilės? Nes čia didinga upė su jūra susijungia… Kiekvienas mano pastrykčiojimas Rygos trinkelėmis atveda į vis kitą, galbūt ir ne naują, bet skoniu persmelktą vietą. Dievinu ankstyvus rytus, bet nekenčiu anksti keltis, tad dažniausiai tose vietose ieškau vėlyvųjų pusryčių.

Kaip ir tikriausiai supratote, keliausiu po visokiausius pasaulio miestus ir raportuosiu jums apie traškiausius, skaniausius ir šilčiausius vėlyvųjų pusryčių kampus ir užkampius. Tikiuosi, kad per šias klajones pavyks parašyti jums laišką iš skaniausios vietos pasaulyje.

Tad pradedame nuo Rygos, o jei VMG neužbanins manęs, kitą sekmadienį susitiksime Vilniuje. Arba kokiame kitame mieste pakeliui. Greičiausiai.

PIENS

Vien dėl pavadinimo užeiti įdomu. Net atmosfera čia šiek tiek „pieniška“, tokiu lengvu baltu debesėliu papaišyta. Jie turi neblogų Benedikto kiaušinių ir trintą pomidorų sriubą, kuri sekmadieniais dažnai tampa išsigelbėjimu nuo slogaus oro.

Pavalgysite už: 11,50 Eur

Vėlyvieji pusryčiai: 11:00–17:00

Adresas: Aristida Briāna 9, Ryga

MIIT

Ši vieta tinkama, kai prisiruoši sau pasakyti: „Nuo šiandien maitinsiuosi sveikai.“ Plati ingredientų įvairovė ir, rodos, jie tikrai švieži. Beje, tai – vegetariškas restoranas. Visai norėčiau čia valgyti kasdien, nes meniu keičiasi dažnai, o kava verta užeiti tik dėl jos.

Pavalgysite už: 7,50 Eur

Vėlyvieji pusryčiai: 11:00–16:00

Adresas: Lāčplēša 10, Ryga

AUSTRA

Skandinaviškas minimalizmas, jau tapęs kliše, persikėlė ir į Rygą. Bet kažkaip netrukdo. Sako, vietiniai „Austroje“ mėgsta lankytis, ypač vėlyvųjų pusryčiu metu. Ne pats centras, bet šis tas įdomesnio – čia kaip Vilniaus „Spaudos rūmuose“ gero maisto vietą atrasti. Už nedidelę kainą gausite salotų, sumuštinių ir net jūros gėrybių. Manau, apsilankyti verta.

Pavalgysite už: 8 Eur

Vėlyvieji pusryčiai: 11:00–17:00

Adresas: Kr. Barona 41/43, Ryga

Iki,

Jūsų vėlyvasis Robertas.

Comentários


Naujausi įrašai

bottom of page