top of page

Labai praktiški bananų žievių panaudojimo būdai

Neįsivaizduojate savo mitybos be bananų? Jie ne tik gardūs, bet ir praktiškai panaudojami buityje!

Bananų žievės gali padėti sunokinti avokadus ir net nuvalyti sidabrinius įrankius!


kaip panaudoti bananus ir bananų žieves? Patarimai
Unsplash nuotr.

Avokadų nokinimui. Avokadas dažnai sukelia nemažai galvos skausmo. Taip norisi juo pasimėgauti, bet ir vėl turite tik nesunokusį? Yra viena gudrybė, kuri jums gali pagelbėti. Avokadą kartu su bananų žievėmis dėkite į popierinį maišelį, sandariai uždarykite ir palikite porai dienų. Išėmę avokadą maloniai nustebsite – pagaliau jis bus prinokęs.


Sidabrinių įrankių valymui. Bananų žieves sutrinkite trintuvu iki vientisos masės, pilkite vandens ir maišykite, kol masė primins dantų pastą. Tuomet pasirinkite sidabrinius įrankius ar kitus iš šio metalo turimus daiktus, uždėkite gautos košelės ant minkštos medžiagos atraižos ir valykite. Po viso to, nuvalykite bananų žieves ir baikite poliravimą sausu minkštu skudurėliu.


Atsikratykite vaisinėmis muselėmis. Ir čia gali pagelbėti bananų žievės. Supjaustykite bananų žieves, dėkite į plastikinę dėžutę ir užpilkite obuolių actu. Dėžutės dangtyje reikia pradurti keletą skylučių. Pageidautina, kad jos būtų tokio dydžio, kad į jas sutilptų šios muselės. Kokia gudrybė? Jas suvilios acto ir bananų kvapo miksas. Taip atsisveikinsite bent jau su dauguma vaisinių muselių.


Amarai sode. Svajojate apie gardų derlių sode? Ekologiškas būdas yra pasitelkti bananų žieves. Išdžiovinkite bananų žieveles, tuomet jas supjaustykite mažais gabaliukais ir užkaskite netoli pažeisto augalo 5-10 cm gylyje.

Tręšimui. Pasirodo, bananų žievės pagerina pomidorų derlių. Taip pat gali pagerinti ir daugelio sėjinukų augimo kokybę. Tai padaryti labai paprasta. Tereikia dirvą patręšti bananų žievėmis. Bananų žievės praturtina dirvą kaliu, geležimi ir kalciu, dėl to sulauksite džiuginančių rezultatų.Naujausi įrašai

bottom of page