top of page

Kulinarinių kino pavasario filmų rekomendacijos

Pavasaris toks, kad į kiną nenueisime, tačiau geras kinas ateina į namus. Didžiausiais kino renginys Lietuvoje Kino pavasaris šiemet pakeitė formatą ir visiems savo gerbėjams suteikia galimybę festivalio filmus žiūrėti namuose per TV namų kino platformas.


Kaip ir kasmet, kino pavasario valgiaraštyje yra specialių kąsnelių kino ir maisto gurmanams. Pristatome gurmanišką trijulę.

Šefas Bittoras Arginzonizas: gyvenimas tyloje

(Bitto Arginzoniz, Living in silence, rež. Iñaki Arteta)


Virtuvės šefo Bittoro Arginzonizoant žarijų kepti patiekalai garsūs visame pasaulyje. Ispanijos kalnų kaime įkurtas „Asador Etxebarri“ yra trečias geriausias restoranas pasaulyje. Jo unikalumą nulėmė paprastumas ir Arginzonizo asmenybė. Savo patiekalams gaminti jis naudoja tik vietinius produktus, kurie kepami garsiosiose paties sukonstruotose kepsninėse. Vietinės medienos dūmo kvapas sodriai įsigeria į kiekvieną patiekalą. O nauji receptai ir gaminimo būdai gimsta restoraną supančių kalnų tyloje.
Verdantis grožis

(Cocinar Belleza, rež. Sergio Piera)


Vienas iš meno tikslų – kurti grožį. Filme žymūs įvairių disciplinų menininkai diskutuoja netikėtu klausimu: ar skonis gali būti gražus? Paradoksalu, kad grožio sąvoka niekuomet nesiejama su skoniu. Tris „Michelin“ žvaigždutes gavusio restorano šefas Quique Dacosta prašo garsių menininkų kartu pasvarstyti, ar avangardinė gastronomija gali būti traktuojama kaip meno disciplina.Klajojantis šefas

(The wandering chef, rež. Hye-Ryoung Park)


Klajojančiu šefu vadinamas Jiho Im garsėja ekstravagantiškais patiekalais iš Korėjos gamtoje rastų laukinių augalų, žolelių, samanų, šaknų. Juos valgyti nedrąsu, bet smalsu. Gamta Jiho Im itin svarbi – naudodamas įvairiausius augalėlius, jis kuria ypatingą dvasinį santykį su žmonėmis. Kartą savo ilgesingose klajonėse vyras sutinka nepaprastą senutę, kuri ima atstoti niekada nepažintą motiną. Šefas ryžtasi paruošti jai visatą simbolizuojančią 108 patiekalų vakarienę.Skanaus vakaro namų kine!

Užkandžių rekomendacijas rasite ČIA.Organizatorių nuotr.

Comments


Naujausi įrašai

bottom of page