Žymų meksikietišką restoraną palieka jo įkūrėjas. Nusprendė atidaryti naują vietą turguje

„Sofa de Pancho“ – vienas populiariausių Vilniaus restoranų, įtrauktas į VMG knygą „99 Places of Taste in the Baltics“, kurioje parengti reportažai iš 99 skaniausių vietų Baltijos šalyse. Meksikietiška dvasią skleidžianti vieta praėjusiais metais puikavosi ir 12-oje vietoje geriausių Lietuvos restoranų sąraše. Ši žvaigždė Vilniuje sužibo 2012 m., kai muzikantas ir verslininkas Linas Starkus kartu su ilgą laiką Meksikoje gyvenusia Diana Puškoriūte-Bartkuviene nusprendė suvienyti jėgas restoranų versle. Vis dėlto, prieš porą dienų L. Starkus, draugų vadinamas Lencu, socialiniame tinkle pranešė, kad palieka „tinginio sofą“. VMGonline.lt teiraujasi apie priežastis.


Linai, esate restorano „Sofa de Pancho“ įkūrėjas ir bendraturtis. Ką turėjote omenyje rašydamas: „Nuo šiandienos „Sofa de Pancho“ restoranas ir mano persona – du skirtingi dariniai!“ Ar tai reiškia, kad nebesate bendraturtis?

Taip, tai įvyko prieš kelias dienas. Tą pačią dieną, kai nebebuvau bendraturtis, ir parašiau. Mūsų keliai su šiuo restoranu išsiskyrė. Dabar restorano savininkas yra vienas – Diana Puškoriūtė-Bartkuvienė.

Kodėl taip nusprendėte?

Dėl to, kad nestoviu vietoje, turiu ne vieną veiklą. Be to, taip išeina, kad kas 3 metus turiu pradėti kažką naujo: prieš 3 metus atsirado baras „Spiritus“, dabar, praėjus 3 metams, atidarėme dar vieną dalyką – jamaikietiško jerk chicken vietą. Tai yra „Wingis“. Buvo priimtas sprendimas, kad pasitraukiu, ir restoranas gyvena toliau.

Linas Starkus. Ritos Bacytės nuotr.


Nauja vieta Halėje – „Wingis“. Ritos Bacytės nuotr.


Papasakokite plačiau apie „Wingį“.

Realiai dar tik antra savaitė kaip dirbame. Tai yra jamaikietiško grill viščiuko arba jerk chicken bistro. Ne restoranas, nes, na, Halėje restorano daryt nereikia. O pats principas yra viščiukai, kurie turi specialų gamybos, t. y. marinavimo, receptą. Toks būdas, jerk chicken, manau, Lietuvoje yra pirmasis. Šiaip grill viščiukų visur yra, tačiau tokio tipo daugiau nėra. Taip pat turime nemažą gėrimų pasirinkimą. Tekila ir meskalis yra tarp jų (juokiasi). „Tekilos ambasados“ darbas – ką Lietuvoje darau n metų, turbūt 10 ar gal 15 – tekilos ir meskalio kultūros plėtra.

Ritos Bacytės nuotr.