Kokių pasimatymų su kulinarija laukti per Vilniaus knygų mugę?

Šiandien 19-ąjį kartą prasidėjo didžiausia literatų šventė – Vilniaus knygų mugė. Vasario 22–25 d. vyksiantis literatūros mėgėjų renginys – didžiausias per visus gyvavimo metus. 550 renginių, daugiau nei 50 svečių iš 21 šalies… Kaip nepasiklysti? VMGonline.lt siūlo paruoštukę, padėsiančią susiorientuoti kiekvienam kulinarijos mėgėjui.

„Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, išties pastebimas savotiškas kulinarinės literatūros renesansas ar netgi savotiškas bumas. Džiugu, kad Vilniaus knygų mugėje savo kulinarines knygas pristatančių autorių kasmet taip pat daugėja, jau nebeapsiribojama tik verstinėmis populiariausių pasaulio virėjų knygomis. Taip pat pastebime tendenciją, kad dalis kulinarinių knygų leidžiama ne leidyklose, bet ir vis labiau populiarėjančiu savilaidos keliu arba kreipiantis į tas leidyklas, kurios tokia veikla specializuojasi“, – sako parodų ir kongresų centro „Litexpo“ parodų grupės vadovė Milda Gembickienė.

Kulinarinių renginių gidas: ko nepraleisti?

  1. Vasario 23-iąją, 18 valandą, apie knygos „Penktadienio desertai“ rašymo užkulisius pasakos Kotryna Starkienė. Konferencijų salėje 1.2. vyksiančiame pristatyme taip pat dalyvaus Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius. Daugiau informacijos ČIA.

  2. Keliautojas ir žurnalistas Vytaras Radzevičius pristatys antrąją savo knygą „Pasaulio puodai. Dar 50“. Joje – 50 gyvenimo ir kulinarinių receptų, papildytų iš kelionių po pasaulį. Susitikimas su autoriumi ir jo ilgalaikiu bendražygiu Martynu Starkumi vyks vasario 24 d., 18 val., konferencijų salėje 1.2. Daugiau informacijos ČIA.

Valerijos Stonytės nuotr.

Valerijos Stonytės nuotr.


  1. Ilgąjį penktadienį, 19 val., knygą „Gal pavalgom?“ pristatys Agnė Jagelavičiūtė ir Alfas Ivanauskas. Ieškokite konferencijų salės 1.2. Iškart po pristatymo, 20 val., abu autoriai bendraus su skaitytojais – diskutuos apie produktus, be kurių jie neįsivaizduoja savo virtuvės ir gyvenimo! Daugiau apie vietas ir laiką, kur tiksliau kasmetinėje literatų šventėje galite sutikti VMG komandą, skaitykite ČIA.

Dovilės Jakšaitės nuotr.

Dovilės Jakšaitės nuotr.


  1. Vasario 25-ąją, šeimos dienos rytą, „Forume – LRT studijoje“ vyks diskusija „Maistas – Lietuvos herojus. Nuo knygos iki ekrano“. Dalyvauja: mugėje naujausią knygą „Beatos virtuvė: televizijos laidos receptai“ pristatysianti Beata Nicholson, restorano „Ieti“ šefė ir įkūrėja Inga Turminienė, laikinoji Turizmo departamento vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė ir profesorius Rimvydas Laužikas.

  2. Lenkų žurnalistė Ewa Wołkanowska-Kołodziej pristatys savo knygą „Vilnius. Šeimos skonių istorija“, kuri primena šeimos receptų rinkinį, turistinį gidą po Vilnių, jo apylinkes ar net mitybos tradicijų studiją. Knygos pristatymas, kurį ves profesorius ir istorinės Lietuvos virtuvės tyrinėtojas Rimvydas Laužikas, vyks vasario 25 d. (sekmadienį), 13 val., Vilniaus knygų mugėje, konferencijų salėje 5.3. Daugiau informacijos ČIA.

Bilietus galite įsigyti ČIA. Visa mugės programa ČIA.

#Penktadieniodesertai #beatanicholson #AgnėJagelavičiūtė #Litexpo #VilniusŠeimosskoniųistorija #kulinarinėsknygos #knygųmugė #Galpavalgom #KotrynaStarkienė #EwaWołkanowskaKołodziej #AlfasIvanauskas #Beatosvirtuvėtelevizijoslaidosreceptai #PasauliopuodaiDar50 #vytarasradzevičius

Alfo didysis kulinarinis šou naujasis sezonas vmgonline1.jpg
Alfo didysis kulinarinis šou naujasis sezonas vmgonline.jpg