Obuolių batutas, žuvyčių iš sausainių akvariumas ir žaidimai po stalu. Kas gali būti smagiau! Vaikų receptų knygos „Samčio burtai“ pristatyme buvo daug juoko, šnekų ir vaikiško žavesio. Trys autorės: Rūta Kanopkienė, Ilma Paluckė ir Jurgita Surplienė, padedamos dietologų bei psichologų, parašė knygą, kuria siekia priartinti vaikus prie virtuvės ir pasiūlyti tėvams būdą kokybiškai bendrauti su vaikais. Daugiau apie knygą pasakoja viena autorių Rūta Kanopkienė ir vaikų psichologė Gintarė Pupinytė.
Rūta, kokiems vaikams skirta ši knyga?
Šiek tiek ūgtelėjusiems, kurie nori suprasti, kaip maistas gaminamas, ir patys lupti, skusti, virti ir iš to pagaminti burtą. Norime sudominti vaikus maisto gamyba ir parodyti tėveliams, kaip padaryti, kad vaikai gerai leistų laiką virtuvėje.
Mažamečių dėmesį išlaikyti ilgą laiką yra sunku, ypač kai reikia skaityti. Kaip knyga pritraukia vaikų dėmesį?
Knyga yra ne tik receptų, bet ir herojinė. Du pagrindiniai herojai – dvyniai Adelė ir Benas. Jie žaidžia namuose po virtuvės stalu, kaip ir daugelis vaikų, mėgsta daryti, o jų mama yra šiek tiek stebukladarė – kaip ir visos mamos. (Tai dėl to knyga ir vadinasi „Samčio burtai“?) Taip, nes iš tikro visos mamos moka išvirti truputį stebuklingą košę, išvirti truputį stebuklingą sriubą ar iškepti stebuklingą blyną, kuris yra pats skaniausias. Taigi, Adelė ir Benas knygoje klausia, kaip tie burtai pavyksta, ir mama po truputį juos tų burtų moko.
Kuo ypatingi knygoje esantys receptai?
Vaikai keliauja per receptus, prie kiekvieno įterpta istorija, gyvenimiška situacija, ir taip galima pasigaminti daugiau nei dvidešimt skanių patiekalų. Nuo užkandžių, spalvotų vaisių kokteilių, naminio limonado iki gardžiausio kibino. Taip pat tarp patiekalų yra kelios užduotys-žaidimai, pavyzdžiui, vaikas turi surinkti vaisius, pereiti labirintą ar ką nors suskaičiuoti.
O kas vaikams iš to, kad jie gamina ir stengiasi?
Jeigu pagamins daug stebuklų, taps tikrais burtininkais, o nufotografavę bent tris savo stebuklus ir parašę mums laišką, gaus samčio burtininko diplomą.
Gintare, kuo ši knyga naudinga vaikams iš psichologinės, lavinamosios pusės?
Svarbiausia tai, kad būdamas toks mažas vaikas gali pajusti, kad savo rankomis sugeba kažką sukurti. Taip pat tokiu būdu vaikai įsijungia į bendravimą virtuvėje, kur sukasi visa šeima, o dažniausiai suaugusieji. Tai ir kūryba, ir bendravimas, ir savarankiškumo įgūdžiai. Vaikas lavinamas suprasti, kas yra maisto produktai, sugeba atskirti jų išvaizdą, kvapą, tekstūrą. Aš manau, kad ši knyga tinkama ir vos tik pradėjusiems domėtis maistu, maždaug nuo dvejų metų, ir vyresniems, kurie jau nori patys darbuotis virtuvėje.
KNYGOS PRISTATYMO AKIMIRKOS:
Comments