KLAUSK GYDYTOJO: individualizuotas gydymas – mada, alternatyva ar būtinybė?


Vaistai, tabletės, individualizuotas gydymas, vmgonline.lt, patarimai
Pexels.com nuotr.

Turbūt esate girdėję terminą „Endobiogenika" arba „Individualizuotas gydymas". Kas tai yra? Kuo toks gydymas, o tiksliau, požiūris į gydymą, pacientą, jo ligą ypatingas? Pirmiausia, į akis krenta tai, kad konsultacijai skiriamos ne 15 min ir net ne pusvalandis, o viena ar net dvi valandos.


Plačiau į klausimą atsako klinikos „InMedica“ gyd. endobiogenikė Evelina Nevardauskaitė Rudzikienė

„Endobiogenika yra gydymo metodas, sugalvotas Prancūzijoje, kuri nuo seno garsėja sistemine medicina. Tai yra būdas išsiaiškinti, kokia yra žmogaus vidinė aplinka, t. y., kokie jo organizme vyksta biocheminiai procesai, kokia jo medžiagų apykaita, genų raiška, kaip funkcionuoja ląstelės, audiniai, organai, hormonai ir t. t. Gilinamasi, kaip hormonai sąveikauja vieni su kitais. Aiškinamasi, kaip veikia autonominė nervų sistema ir netgi neurotransmiteriai.

Paciento konsultacija trunka ilgai vieną ar net dvi valandas. Mes, gydytojai endobiogenikai, bandome išsiaiškinti, kuo pacientas skundžiasi, kokie yra ligos simptomai, kurioje organizmo vietoje liga įstaisiusi". Taip pat kokie praeities veiksniai, gyvenimo sąlygos, mitybos įpročiai ir pan. galėjo lemti šią ligą, kokiu metu ji atsirado. Svarbi yra ir kruopšti kūno apžiūra. Daromi standartiniai kraujo tyrimai, tačiau jų parodymai vertinami ne lyginant su norma, o lyginant vieną su kitu, Tokio vertinimo dėka galime pasakyti, kas konkrečiam žmogui yra norma, o kas jau pakitimas. Tiriamas hormonų poveikis organizmui ir iš gautų duomenų matematiniu būdu išskaičiuojami tam tikri koeficientai – taip galime įvertinti paciento būklę.

Endobiogenika derina apžiūrą, apklausą, gyvenimo anamnezę bei kraujo tyrimų analizę. Gydymas prasideda nuo tinkamo gyvenimo būdo parinkimo pvz.: optimalaus sporto krūvio parinkimo, mitybos subalansavimo. Gydoma papildais, kraštutiniu atveju naudojami žoliniai preparatai, kurie sukomponuojami individualiai. Žinoma, jeigu reikia, yra skiriamas gydymas vaistais. Endobiogenika yra vienas iš sisteminės medicinos metodų, tai nėra alternatyvi medicina.“


Būkime sveiki.

Susiję įrašai

Rodyti viską