Kiek kalorijų yra saldžiuose blynuose ir jų prieduose?

Dietologai tikina, kad iš šio kaloringo skanėsto, kaip ir iš bet kokio saldėsio, ne tiek ir daug naudos. Vos pavalgai – ir vėl alkanas. Tačiau Užgavėnės būna tik kartą metuose, be to, ne viskas taip kaloringa, kaip atrodo. Sužinokite, kiek kalorijų vidutiniškai yra blynuose ar pagarduose prie jų.


Blynai 100 g lietinių blynų yra apie 200 kcal. O viename dideliame blyne, keptame amerikietišku stiliumi, – apie 90 kcal. Kuo liesesniu pakeisti? Į tešlą maišyti plaktus baltymus, o ne visus kiaušinius. Kepti blynus ne aliejuje ar svieste, o be nieko, gerai įkaitinus keptuvę. Rinktis viso grūdo miltus.

Priedai Nors pateikiame kiekvieno su blynais dažniausiai naudojamo produkto kalorijas 100 g produkto, turėkite omenyje, kad su porcija blynų prireiks kiek mažiau pagardo. Pavyzdžiui, 100 g grietinės yra apytiksliai 4–5 šaukštai šio produkto, o su blynais suvalgome 3. Klevų sirupo ar sutirštinto saldaus pieno pakaks ir 1–2 šaukštų, iš kitos pusės, viename šaukšte šių saldumynų jau yra beveik 100 kalorijų.

Grietinė 30 proc. riebumo grietinės 100 g – 288 kcal. Jei rinksitės liesesnę, kalorijų suvartosite kiek mažiau, bet, tikėtina, įsidėsite daugiau grietinės šaukštų. Kuo mažiau kaloringu pakeisti? Liesu jogurtu, ypač jei į blynų tešlą dėjote cukraus ar saldaus jogurto ir dėl to tešla savaime saldoka. O jei mėgstate grietinės-uogienės derinį, jį puikiai pakeis saldus jogurtas su patinkančiomis uogomis ar vaisiais (pavyzdžiui, 100 g jogurto su persikais – 107 kcal).

cyclonebill nuotr.


Uogienė Nors kalorijų kiekis uogienėje gali turėti paklaidą, nes nežinia, kiek ją virusi šeimininkė įsigudrino įberti cukraus, klasikinės aviečių ar vyšnių uogienės, virtos pagal smetoniškus cukraus ir uogų proporcijų principus, 100 g – 270 kcal. Kuo mažiau kaloringu pakeisti? Atšildytomis uogomis iš šaldiklio, pabarstytomis žiupsneliu cukraus. Arba sutrinkite šviežias uogas.

Klevų sirupas Ką ir bepridursi, kaloringa. 100 g – 340 kcal. Geriausia klevų sirupo pilti ant blynų ir iškart valgyti, nes užpylus ir palaukus sirupas susigeria į blynus ir norisi sirupo piltis dar. Kuo mažiau kaloringu pakeisti? Sveikuoliai šiam reikalui naudoja cukraus pakaitalą – cukraus kiekio kraujyje neišbalansuojantį agavų sirupą. Jis net 25 kartus saldesnis už cukrų, taigi jo daug nesuvartosi. 100 g – 310 kcal.

Valerijos Stonytės nuotr.


Saldus sutirštintas pienas 100 g – 310 kcal. O didžiausia bėda, kad šio produkto tik su blynais valgyti nepavyksta – net nepastebi, kaip šaukšteliu iškabini visą skardinę. Kuo mažiau kaloringu pakeisti? Nesaldintu sutirštintu pienu, pagardintu medumi, konservuotų vaisių gabaliukais ar uogomis.

Ledai 100 g grietininių ledų – 360 kcal. Taigi, pasitenkinkite vienu jų skritinėliu (apie 40–50 g). Kuo mažiau kaloringu pakeisti? Rinkitės liesesnius pieniškus ledus be kaloringų priedų.

Kumpis Traškaus kiaulienos kumpio juostelės, tarsi tvora apgulusios blynų bokštą, – tradicija, kuri atkeliavo pas mus iš Amerikos. Vienoje ant keptuvės paskrudintoje juostelėje – apie 40 kcal. Todėl ir jas verta skaičiuoti. Kuo mažiau kaloringu pakeisti? Rūkytu vištienos krūtinėlės kumpiu, bet skonis jau bus kitoks.

#užgavėnės #blynaiirvafliai #uogienė #grietinėlė #grietinė #avižiniaiblynai

Naujausi įrašai