Kavinė, išteisinusi sovietų nusikaltimus salotoms

Kavinę „Osiris“ galima vadinti Rygos legenda, beveik kaip Vilniuje esančią „Neringa“. Tiesa, „Osiris“ yra gerokai jaunesnis už „kolegę“ Vilniuje – ši vieta, viena seniausių mieste, buvo atidaryta 1994 metais.

Valerijos Stonytės nuotr.


Valerijos Stonytės nuotr.


Vietiniai juokauja, kad „Osiris“ išteisino salotas, kurias sovietiniais metais visi buvo įpratę gauti paskendusias majoneze ir su morkų kubeliais. Kavinė garsėja didelėmis savo salotų porcijomis su daug šviežių daržovių. Joje galite sutikti latvių bohemos atstovų ir politikų – juk ir pati kavinė buvo įkurta Latvijos Nacionalinės operos direktoriaus.

Valerijos Stonytės nuotr.


Valerijos Stonytės nuotr.


Beje, lankydamiesi Rygoje, turėkite omenyje, kad tai – viena iš nedaugelio vietų, kur galite papusryčiauti nuo 8 val. ryte! Patikėkite, Rygoje tai vis dar yra retenybė, nes kavinės įprastai atsidaro nuo 10 val. Taigi, nuo ryto į „Osiris“ užsuka vietiniai, prašydami savo pamėgtų patiekalų – lojaliausiems lankytojams net nereikia meniu, nes patiekalų pasirinkimą jie moka mintinai. O ir kavinės personalas puikiai žino, ką mėgsta jų ištikimiausi lankytojai. „Osiris“ mėgsta stabilumą – didžioji dalis patiekalų čia tiesiog nesikeičia, bet kiekvieną trečiadienį atnaujinami ypatingi pasiūlymai.