Kava vakare? O kodėl ne! Netikėti kavos panaudojimo būdai

Rytas daugeliui neįsivaizduojamas be kavos puodelio. Jei šis būdas mėgautis kvapniu gėrimu pabodo, pateikiame penkias idėjas, kaip panaudoti kavą, kad ši tarnautų mūsų skrandžiui ir grožiui dar įdomesniu amplua.


jautiena kava

Mėsa ir troškiniai

Rimtas mėsos patiekalas su kava draugaus labiau, nei jums gali pasirodyti. Pateikę pietums jautieną, troškintą su kava, tikrai nustebsite išskirtiniu skoniu ir, tikėtina, įtrauksite receptą į mėgstamiausiųjų sąrašą. Kava – tobulas ingredientas ir gaminant mėsos marinatus ar glajų grilio patiekalams, svarbiausia, nepersistengti su jos kiekiu.


kava salotos

Padažai

Kava ir klasikinis padažas – drąsu, šiuolaikiška ir kitaip, nei esate pratę maitintis. Tačiau vien dėl to verta surizikuoti ir naudoti kavą padažams prie mėsos patiekalų, taip sutinkant pikantišką, dūminį skonį. Dar drąsiau padažu su kava gardinti salotas. Tačiau VMG komanda nieko nėra neįmanomo – pasigaminkite salotas su kavos „vinaigrette“ ir jūs, jei tik išdrįsite.


pasta16

Desertai

Kas prigalvos daugiau progų mėgautis kava, jei ne italai, kuriems jos ruošimas ir gėrimas – beveik religija. Dieviško skonio greitai pagaminamas itališkas desertas tiramisas neapsieina be kavos. O degustuoti jį galėsite ir su kava, ir užsigerdami šviežių mėtų arbata. Beje, kava puikiai tinka ir ledų, ir želės gamybai.


Copyright © Kernius Pauliukonis

Kepiniai

Kava – gana dažnas ingredientas tortų ir pyragų receptuose pelnytai. Ji juose jaučiasi tarsi namie. Pavyzdžiui, meduolinis pyragas su kava ir figomis kalba pats už save.

Valerijos Stonytės nuotr.

Valerijos Stonytės nuotr.


SPA procedūros

Tikri kavos mėgėjai kavos tirščių neišmeta, o maišo juos su aliejumi ir šį kvapnų, tonizuojantį šveitiklį nešasi į dušą ar pirtį ir ten, masažuodami kūną, atgaivina odą, suteikdami jai stangrumo. Tačiau jie iš dalies klysta, nes kur kas didesnio šveičiamojo efekto ir aromaterapijos malonumo sulauksite tuomet, jei šiai procedūrai rinksitės dar nenaudotą kavą, o ne jos tirščius. Beje, pasigaminti šį kūną lepinantį mišinį labai paprasta: tereikės vieno šaukšto kavos, šaukšto alyvuogių ar kokosų aliejaus ir pusės šaukštelio medaus.

#mėsa #ledai #padažai #pyragai #kava