Karmėlavoje atidaryta dar viena VMG mokykla

Trečius metus sparčiai augantis projektas „VMG mokykla“ mokslo metus pradeda naujausioje ir moderniausioje kulinarinėje klasėje, įrengtoje Karmėlavos Balio Buračo gimnazijoje. Tai jau penktoji projekto iniciatyva įrengta klasė šalies mokykloje: jau dvejus metus tokiose mokosi Pabradės „Ryto“ gimnazijos ir klausos negalią turinčių vaikų mokyklos Klaipėdoje „Litorina“ moksleiviai, pernai tokios klasės įrengtos Vilniaus Jono Basanavičiaus progimnazijoje ir Alytaus Likiškėlių mokykloje.

DSC_5768

Karmėlavos klasė PO pokyčių (Valerijos Stonytės nuotr.)


IMG_6834

Karmėlavos klasė PRIEŠ pokyčius (Valerijos Stonytės nuotr.)


Karmėlavos Balio Buračo gimnazijoje įrengta didžiausia iki šiol – beveik 70 kv. metrų – kulinarinė klasė Lietuvoje su moderniausia buitine technika – šaldytuvas, dvi orkaitės, dvi viryklės, du gartraukiai, indaplovė, penkiais darbastaliais, net 32 mokymosi vietomis, virtuvės sala gaminimui, erdviomis spintomis, būtiniausiais ir turtinga kulinarijos biblioteka, mokyklos bendruomenės susibūrimo ir švenčių stalas, įrengta šiukšlių rūšiavimo sistema.


DSC_5870

„Džiaugiuosi, kad socialinės atsakomybės projektas „VMG mokykla“ nuolat auga ir vis daugiau vaikų gali džiaugtis moderniomis kulinarinėmis klasėmis. Esame dėkingi visoms įmonėms ir žmonėms, kurie rūpinasi šia investicija į didžiausią mūsų šalies turtą ir ateitį – vaikus. Nuo savęs pažadame nesustoti ir dirbti tol, kol visi moksleiviai turės galimybę lavinti savo kūrybingumą ir mokytis pilnavertės mitybos tokiose klasėse“, – sako Alfas Ivanauskas, „Virtuvės mitų griovėjų“ direktorius ir idėjinis lyderis.

DSC_6023

Projekto iniciatoriai Alfas Ivanauskas ir Rima Olbergytė-Stankus ir mokyklos atstovai (Valerijos Stonytės nuotr.)


Didžiąją dalį – kapitalinį klasės remontą, dalį baldų ir buitinės technikos – klasei dovanojo vietos verslininkai – pagrindinis Karmėlavos Balio Buračo gimnazijos projekto rėmėjas UAB „Starna“. Klasės interjero projektą sukūrė architektų komanda „a2sm architects“, baldų gamybai plokštes dovanojo UAB „Finų medis“, baldų gamintojai – projekto partneriai UAB „DV projektai“. Projektui kėdes dovanojo UAB „LT Interior“, gartraukius – UAB „Vektrona“. Į Karmėlavos projektą investuota beveik 16 tūkstančių eurų.

Šiemet, bendradarbiaujant su mokyklų bendruomenėmis ir verslais bei savivaldybėmis, planuojama įrengti dar tris tokias klases: Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje, Molėtų gimnazijoje ir Šiaulių „Sandoros“ progimnazijoje.

Projektą „VMG mokykla“ įgyvendina „Virtuvės mitų griovėjai“ ir VŠĮ „Atsakingas verslas“. Dėl bendradarbiavimo su šiuo projektu kreiptis: rima.olberkyte@atsakingasverslas.eu arba 860611014.

#vmgmokykla #VMG #kulinarija #AlfasIvanauskas #rimaolberkytė