Karštos naujienos: geriausiu Baltijos šalių barmenu paskelbtas lietuvis!

Ketvirtadienio vakarą Rygoje paskelbtas geriausias Baltijos šalių barmenas. Juo tapo 29-erių vilnietis Vainius Balčaitis. V. Balčaitis pripažintas geriausiu prestižinio barmenų čempionato „World Class“ metu. Kartu su šiuo titulu lietuvis pelnė ir galimybę atstovauti Baltijos šalims šiemet Meksike vyksiančiame pasaulio barmenų čempionate.

„Tikrai stengiausi, ruošiausi ir žinojau, kad galiu. Bet tai – dar ne riba. Juk laukia Meksika! Jausmas šiuo metu yra labai geras. Nepakartojamas! Turiu pripažinti, kad tai buvo vienas iš senų tikslų“, – iš karto po nugalėtojų paskelbimo sakė sostinės bare „Apoteka“ dirbantis V. Balčaitis.

Vainius Balčaitis

Vainius Balčaitis


Antroje vietoje liko Estijos atstovė Karina Tamm, trečioje – latvis Arvis Zemanis. Tuo pačiu buvo paskelbti ir geriausi kiekvienos šalies barmenai. Lietuvos čempionato etape pirmąją vietą pelnė Vainius Balčaitis, antrąją – Tomas Ignatavičius, o trečiąją – Lukas Palubinskas.

„World Class“ – nuo 2009 m. vykstantis prestižinis barmenų čempionatas, kuriame susirungia per 100 valstybių atstovų, laimėjusių savo šalių ar regionų nacionalinius čempionatus. Lietuvos barmenai teisę dalyvauti šiame čempionate šiemet gavo pirmą kartą. 2017-ųjų „World Class“ pasaulinio čempionato finalas, kuriame visų Baltijos šalių garbę gins V. Balčaitis, vyks Meksikos sostinėje.

Konkurso finalistai iš Lietuvos.

Konkurso finalistai iš Lietuvos.


„Šis čempionatas – gerokai skiriasi nuo kitų. Čia pagrindinis akcentas skiriamas ne pačiam alkoholiniam gėrimui, bet būtent barmeno meistriškumui. Labai didžiuojuosi visų Lietuvos barmenų pasirodymu. Tai, ką „World Class“ per pusę metų atnešė į Lietuvos barų ir gėrimų kultūrą, yra labai daug. Ir dar noriu pabrėžti, kad kiekvienas iš per šias dvi dienas pasirodžiusių barmenų jau yra nugalėtojas, nes jie pusę metų kantriai dalyvavo užduotyse, sprendė ir mokėsi“, – sakė Mantas Ruzveltas, „World Class“ čempionato ambasadorius Lietuvoje.

Lietuvos, Latvijos bei Estijos nacionaliniai finalai ir viso Baltijos regiono finalas vyko birželio 14–15 dienomis Rygoje. Barmenams teko parodyti ne tik teorines žinias, atpažinti įvairius alkoholinius gėrimus, bet ir įveikti sudėtingus kokteilių gamybos turus, gaminti savo kurtą kokteilį arba kokteilį iš nežinomų ingredientų.

10 geriausių Lietuvos barmenų.

10 geriausių Lietuvos barmenų.


„Labai smagu matyti Lietuvos barmenus, dalyvaujančius „World Class“ čempionate. Tai, ką visai neseniai mačiau lankydamasis Lietuvoje, rodo, kad jūsų barų kultūra yra labai įvairi ir įdomi. Jūs tikrai turite potencialo“, – dar iki nugalėtojų paskelbimo sakė vienas iš „World Class“ čempionato teisėjų Kenji Jesse.

#barmenas #geriausiasBaltijosšalyse #ryga #worldclass #vainiusbalčaitis #latvija #Apoteka