Kalėdoms dovanojame liną – kaip išsirinkti?

Linas – tai taip lietuviška ir jauku. Tačiau ar dažnai jį tiesiame ant Kūčių stalo? Šiais metais VMG rekomenduoja išmėginti šį tą naujo, bet kartu seniai pažįstamo ir artimo. Kad susigaudyti būtų lengviau, tendencijas padeda apžvelgti Vaida Kniūkštienė, „Linen Tales“ prekės ženklo vadovė.

KAD GAMINTI BŪTŲ MALONIAU

Iš susėdusių aplink Kūčių ar Kalėdų stalą visada atsiranda toks žmogus, kuris be galo mėgsta gaminti. Greičiausiai apie tai žino visa šeima ir draugai, o kulinarų spintelės lūžta nuo dovanotų pipirų malūnėlių ar indelių visiems gyvenimo atvejams. Todėl būkite originalūs – galbūt šiemet padovanokite ką nors iš lino.

„Prijuostės – gera dovana, nes jų išvaizda ir spalvos yra universalios. Taip pat ir dydžio nereikia atitaikyti, jos tinka visiems. Tad, jei žinote, kad žmogui patinka gaminti, dovanokite lininę prijuostę. Lininę – dėl to, kad ji ne tik tinkamai tarnauja gaminant, bet ir gerai atrodo einant prie stalo. Rinkitės solidaus rašto, minimalistinę prijuostę, ir tikrai neprašausite“, – teigia Vaida.


Untitled-2 copy

1. Natūralaus lino prijuostė su dryželiais; 2. Pilka minkštinto lino prijuostė; 3. Tamsiai mėlyna prijuostė per juosmenį

VALGYTOJAMS IR ESTETAMS

Sunkiausia dovaną išrinkti tiems, kurie, rodos, turi viską. Ir dar yra išrankūs. Todėl smulkios, bet estetiškos dovanos iš lino gali būti puikus sprendimas.

„Tokios smulkios dovanėlės paprastai daug nekainuoja, bet kartu papuošia interjerą. Derinkite lino servetėles ar siaurus takelius su didelėmis staltiesėmis. Tai pagyvins visą vaizdą. Tinka dovanoti žmonėms, kuriems valgymas – šventė, o stalo serviravimas – neatsiejama to dalis“, – sako Vaida.


Untitled-3 copy

1. Džiovintų rožių vintažinės lino servetėlės su peltakiu; 2. Mozaikos rašto minkštinto lino padėkliukai po puodeliu; 3. Rausvai levandinis stalo takelis su kutais.

DOVANOTI POILSIAUTOJUI

Patalynė ir rankšluosčiai irgi gali būti dovana. Tereikia rasti spalvą ir tekstūrą, kuri tinka kone kiekvieno skoniui, o ypač tiems, kuriems namai yra jų tvirtovė. Tai tokie daiktai, kurie padeda namuose pasijusti geriau, sukuria jaukumą. Vakare išsimaudžius vonioje, nusišluosčius minkštu lininiu rankšluosčiu visada gera įlįsti į lininius patalus. Juolab, kad lino gaminių spalvos dažniausiai yra natūralios, neryškios. Tai sukuria natūralumo ir lengvumo pojūtį.

Tačiau atkreipkite dėmesį į lino struktūrą ir kaip rankšluosčiai ar patalynė pagaminta. Rinkitės kilpinius rankšluosčius, kurie greitai džiūsta, ir minkštintos medžiagos patalynę.

„Linas yra natūrali medžiaga, todėl leidžia kūnui kvėpuoti. Tad miegant žiemą nebūna šalta, o vasarą nebūna karšta. Tokia dovana tinka tiems žmonėms, kurie mėgsta būti namuose ir daug dėmesio skiria savo aplinkai. Daug kas įsivaizduoja, kad linas yra kieta, šiurkšti medžiaga ir visai netinkama patalynėms, tačiau jei patalynė minkštinta, ji švelni ir maloni prisiliesti“, – sako Vaida.


Untitled-1 copy

SPALVOS, FORMOS IR RAŠTAI

Dovanos išvaizdą galima rinktis atsižvelgiant į žmogaus pomėgius, stilių. Tačiau nelengva nuspręsti, kai pasirinkimas didelis, o dovanoti reikia daug kam – net ir tiems, kuriuos menkai pažįsti. Šiemet rinkitės žemės atspalvių, prigesintas spalvas arba likite prie klasikinių ir jų derinių.

„Dabartinių tekstilės tendencijų viršūnėje yra ramios spalvos, orientuotos į skandinavišką stilių. Tuo pat metu tai yra klasika, kuri visada išliks aktuali. Formos ir raštai taip pat yra klasikiniai: aiškios linijos, peltakis, kutai. Tai sugrįžtanti tendencija. Tokia romantiška, moderni klasika“, – sako „Linen Tales“ atstovė.

#linas #dovanos #Kalėdos #prijuostė #tekstilė #interjeras #patalynė #LinenTales #virtuvėstekstilė

Alfo didysis kulinarinis šou naujasis sezonas vmgonline1.jpg
Alfo didysis kulinarinis šou naujasis sezonas vmgonline.jpg