Kaip iš plastikinių indų pašalinti nemalonius kvapus?Plastikinis indas su iš vakaro paruoštu maistu yra nepakeičiamas palydovas į darbą, mokyklą ar kelionę. Tokie indai ilgai tarnauja, retai lūžta, yra lengvi ir talpūs. Vienintelė problema – plastikiniai indai greitai prisigeria įvairių maisto kvapų, kurie ilgainiui tampa nemalonūs, tad tokius indus skubame išmesti ir pirkti naujus. Plastikinių šiukšlių pasaulyje ir taip yra per daug, tad neskubėkite išmesti savo mylimo plastikinio indo ir be chemijos pašalinkite kvapus. Taip, tai tikrai įmanoma ir tam yra ne vienas būdas!

1. Pasinaudokite laikraščiu. Švariai išplaukite ir nusausinkite indą. Paimkite vieną ar kelis švarius perskaityto laikraščio lapus ir juos suglamžykite taip, kad tilptų į plastikinį indą. Popierius neturi užimti visos indo erdvės, oro tarpai privalo likti. Uždarykite indą ir palikite per naktį, visi kvapai bus susigėrę į tą laikraštinį popierių.

2. Įtrinkite citrina. Šis vaisius turi savybę įsigerti, pašalinti kvapus, bet savo kvapo nepalieka jokio. Taigi, išplovę indą ir jį nusausinę, atpjaukite citrinos gabalėlį ir juo patrinkite vidinius indo kraštus ir vidinę dangtelio pusę. Palaikykite kelias valandas ir išplaukite indą, jei reikia, pakartokite procedūrą.

3. Paberkite kavos tirščių. Tai galite padaryti net darbe. Papietavę, išplovę vienkartinį indą ir pajautę, kad maisto kvapas liko, pasinaudokite popietinės kavos tirščiais. Supilkite juos į indą ir paskleiskite. Rytojaus dieną kvapas jau turėtų būti dingęs.

4. Mirkykite per naktį. Kartais paprastas praplovimas vandeniu ir indų plovikliu visai nepadeda, tačiau ilgas mirkymas vandens ir to ploviklio tirpale suveikia. Jei į indą paprastai dedate riebų maistą, naudokite tokį ploviklį, kuris tirpdo riebalus. Pripildykite indą šiltu vandeniu, nepagailėkite indų ploviklio ir palikite indą taip pastovėti per naktį. Ploviklio ir vandens tirpalas pamažu pašalins likusio maisto daleles ir kvapus. Po tokio mirkymo įdėkite indą į indaplovę arba kruopščiai dar kartą išplaukite rankomis ir sausai išvalykite.

5. Pasinaudokite sena gera soda ir actu. Atrodo, kad šiais dviem produktais galima išvalyti viską! Jei netikite, kad sodos ir acto tirpalas pašalins dar ir kvapą iš jūsų mėgstamo vienkartinio indo, vertėtų pabandyti, juolab kad darbo nėra daug. Pirmiausia dideliame inde užmaišykite stiklinę acto ir ketvirtadalį stiklinės sodos, turi išeiti vientisa masė. Norimus išvalyti indus ir jų dangtelius sudėkite į užkimštą ir vandeniu pripildytą kriauklę arba vonelę. Vanduo indus turėtų apsemti. Į tą vandenį supilkite acto ir sodos mikstūrą ir dideliu šaukštu išmaišykite, kad mišinys pasiskirstytų vandenyje. Taip indus palikite 24–48 val. Praėjus mirkymo laikui, indus išplaukite indaplovėje arba rankomis.

#kvapai #plastikiniaiindai

Alfo didysis kulinarinis šou naujasis sezonas vmgonline1.jpg
Alfo didysis kulinarinis šou naujasis sezonas vmgonline.jpg