Ką Jūsų kava „kalba" apie jus?


Posakis, kad esame tai, ką valgome, yra patvirtintas ne tik fiziologų, bet ir psichologų. Net jeigu nemėgstate kalbėti apie save ir susibūrimuose slepiatės už kavos puodelio, žinokite, kad kava, kurią geriate, apie jus kalba už jus. Ir gana iškalbingai!

Ką mėgstama kava pasako apie tą, kuris ją renkasi? Tiksliau, kokių bruožų turi žmonės, kurie yra ištikimi vienai ar kitai kavos rūšiai ar jos paruošimo būdui? Tai pabandė išsiaiškinti klinikinis psichologas dr. Ramani Durvasula.
2013 metais surengtame tyrime dalyvavo 1000 amerikiečių. Tiriamųjų buvo klausiama, ką jie mano apie vienas ar kitas gyvenimo aplinkybes, kaip elgiasi į jas patekę, pavyzdžiui, stovėdami automobilių kamštyje ar ilgoje eilėje prie kasų, ką veikia savaitgaliais ir, žinoma, kokią kavą paprastai geria. Dr. Ramani Durvasula vertino tiriamųjų psichologinius bruožus, pavyzdžiui, uždarumą ir atvirumą, jautrumą, perfekcioni


zmą, smulkmeniškumą ar abuojumą, kantrybę ir t. t. Tyrimas įrodė, kad kavos pasirinkimai turi tam tikrų dėsningumų, t. y., mėgstantieji tam tikrą kavą turi ir panašių asmenybės bruožų.


Latė/kava su pienu ir cu


krumi. Kavą balina ir saldina konformistai, malonumų ieškotojai, malonūs ir atviri žmonės, kurie dosniai dalija savo laiką ir dėmesį kitiems, tad sau jo dažnai nelieka. Tai žmonės, kurie savo poreikius dažnai nustumia į antrą planą. Linkę pasaldinti ir pašviesinti tikrovę lygiai taip, kaip saldina ir balina kavą. Trumpai: neurotikai, bet malonūs.Juoda kava. Ją renkasi senamadiški, paprasti, puristinių pažiūrų žmonės. Pasaulį jie mato juodą ir baltą, jiems viskas yra gana aišku, žmones ir reiškinius jie surūšiuoja pagal savitą sistemą. Tai kantrūs, tykūs, tiesmukiški ir pokyčių nemėgstantys žmonės.

Šaltus kavos gėrimus renkasi infantilūs žmonės, kitaip sakant, peraugę vaikai, turintys gerą vaizduotę ir drąsūs išbandyti naujus dalykus. Trendų „medžiotojai“. Komunikabilūs, spontaniški, neretai pirmiausia daro, veikia, o tik paskui pagalvoja. Kartais tai atsisuka prieš juos.
Kava be kofeino mėgstama jautrių perfekcionistų, labai smulkmeniškų, savimi (kūnu ir sveikata) itin susirūpinusių žmonių. Tai įkyroki, nerimaujantys ir nerimą aplink save sėjantys žmonės. Mėgstantys, kai viskas yra kontroliuojama.

Tirpi kava. Ją mėgsta tradicinių pažiūrų, paprasti, kantrūs, atsipalaidavę visokių reikalų ir darbų vilkintojai, kurie gyvenimą priima tokį, koks jis yra. Nemoka planuoti ir yra linkę nekreipti dėmesio į savo sveikatą.
PATARIMAS

Dr. Ramani Durvasula pripažįsta, kad tam tikri pasirinkimai atskleidžia tam tikrus mūsų asmenybės bruožus, tačiau į tyrimo rezultatus visgi pataria žiūrėti panašiai kaip į astrologines prognozes ir draugiškai pataria išmokti atsipalaiduoti: „Sveika kartais išsivaduoti iš rutinos. Nors tyrimai rodo, kad rutina padeda mums išlaikyti pusiausvyrą ir sveiką protą, tačiau kartais malonu pasukti iš įprasto kelio ir užsisakyti puodelį sau neįprastos kavos“.Skanios kavos!