top of page

Jokio sukčiavimo savaitgalį: restoranas Vilniuje pradeda gaminti subalansuotus vėlyvuosius pusryčius

Rudens pradžioje duris atvėręs pirmasis Lietuvoje subalansuoto maisto restoranas „Health“ pristato vėlyvus sekmadienio pusryčius.

Sukurti subalansuotas ir sveikas versijas tokių klasikinių patiekalų, kaip Benedikto kiaušiniai, šakšuka, granola ar visų taip mylimų sekmadienio ryto blynų, komandai buvo tikras iššūkis. Audrius Sabaliauskas, „Health“ savininkas bei idėjos sumanytojas, sakė: „Išlaikyti tinkamą baltymų, gerųjų riebalų ir visaverčių angliavandenių balansą pusryčių meniu itin sunku. Tradiciškai esame linkę galvoti, kad būtent ryte galime sau leisti paskanauti šiek tiek riebesnio padažo ar saldesnių patiekalų, tačiau taip apkrauname savo virškinimo sistemą ir užuot visą likusią dieną jautęsi kupini energijos, snūduriuojame ir norime patinginiauti.“

Valerijos Stonytės nuotr.

Valerijos Stonytės nuotr.


Kurdama pusryčių meniu „Health“ komanda siekė, kad kiekvienas patiekalas būtų toks pat skanus, kaip ir tradicinė jo versija. Pavyzdžiui, riebų hollandaise padažą, kuriame gausu sviesto, virtuvė pakeitė burokėlių ir morkų putėsiais, kurie išvaizda bei skoniu ne tik nenusileidžia klasikiniam variantui, bet ir jį pranoksta savo maistingosiomis savybėmis. „Health“ ypač didžiuojasi šokoladine avižine koše, kurioje cukrus pakeistas natūraliu augalu stevija, be to, naudojama tik aukščiausios kokybės gryna kakava – valgydami galite mėgautis šokolado skoniu nekankindami savęs mintimis apie papildomas kalorijas. Restoranas visiškai atsisakė sviesto ir cukraus, tad dieną galite pradėti lengvai ir taip pat visaverčiai mėgautis savaitgaliu.

„Taip pat pristatome ir papildytą pagrindinį meniu, kuriame gausu patiekalų vegetarams bei veganams. Pasirinkus tokią dietą svarbu gauti užtektinai baltymų, tačiau pastebėjome, kad šiai grupei sunku rasti visaverčių patiekalų valgant ne namie“, – sakė A. Sabaliauskas.


5J6A1125

Vėlyvieji pusryčiai startuoja lapkričio 12 d. ir bus patiekiami kiekvieną sekmadienį nuo 11 iki 15 val. „Health“ rasite Malūnų gatvė 4, Užupyje, Vilniuje.

Comments


Naujausi įrašai

bottom of page