top of page

Jau netrukus: „Vegfest LT“ kalėdinė mugė

Už kiek mažiau nei mėnesio – lapkričio 23-24 d. prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“ Vilniuje vėl šurmuliuos veganai bei prijaučiantys augalinei mitybai – čia vyks tradicine virtusi „Vegfest LT“ kalėdinė mugė. Kaip rašoma pranešime spaudai, „Vegfest LT“ kalėdinė mugė kvies įsigyti sveikesnių produktų švenčių stalui ir etiškai pagamintų dovanų.

Iš viso mugėje prekiaus 75 veganiški bei veganams draugiški verslai. Lankytojai galės įsigyti augalinio maisto, ekologiškos produkcijos, virtuvės įrangos, receptų knygų, sveikatingumo reikmenų, natūralios kosmetikos, etiškai pagamintų drabužių, avalynės, papuošalų ir aksesuarų, dekoro daiktų namams, prekių vaikams ir t.t.

„Vegfest LT“ archyvo nuotr.


Kalėdinė mugė Vilniuje bus rengiama trečiąjį kartą. „Pernai dėl didelio komandos užimtumo mugės neorganizavome, už tai šiemet ji sugrįžta daug didesnė ir truks net dvi dienas“, – sakė Ventė Viteikaitė, „Vegfest LT“ sumanytoja. Pasak jos, tai puiki proga įsigyti sveikesnių produktų švenčių stalui bei etiškai pagamintų dovanų.

Renginyje dalyvaus ir lietuviški verslai, ir svečiai iš užsienio – jų bus kone trečdalis. Atėjusieji galės įsigyti produktų iš Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Skandinavijos šalių, Jungtinės Karalystės.

„Tai nebus eilinė miesto mugė – dalyvius atrenkame pagal labai griežtus kriterijus, dauguma gaminių – unikalūs ir kai kuriuos iš jų Lietuvoje galima įsigyti tik mūsų renginyje“, – tvirtino organizatorė.

Pati Ventė veganiškai gyvena jau beveik aštuonerius metus. Rinktis tokį gyvenimo būdą ją paskatino domėjimasis sveika gyvensena, tačiau vėliau svarbūs tapo ir kiti veganizmo aspektai – etika gyvūnų atžvilgiu bei ekologija.

„Vegfest LT“ archyvo nuotr.


Veganai nevartoja mėsos, žuvies, jūrų gėrybių, pieno produktų, kiaušinių ir netgi medaus, nenaudoja su gyvūnais išbandytos ar gyvūninės kilmės sudedamųjų dalių turinčios kosmetikos, kailio ir odos gaminių, vilnos, šilko, atsisako pramogų su gyvūnais.

Visus, norinčius daugiau sužinoti apie veganizmą bei augalinę mitybą, Ventė kviečia apsilankyti „Vegfest LT“ kalėdinėje mugėje. „Renginio atmosfera – itin pozityvi, jame laukiami visi. Prieikite ir prie mūsų infostaliuko – prie jo budintys savanoriai galės suteikti daugiau informacijos. Ant staliuko taip pat bus įvairių nemokamų žurnalų, lankstinukų, kortelių su receptais, maisto ir kosmetikos pavyzdžių – galbūt tai įkvėps žengti pirmuosius žingsnius veganizmo link“, – pasakojo organizatorė.

Renginys abi dienas vyks nuo 10 iki 18 val. Įėjimas nemokamas. Daugiau informacijos rasite ČIA.

Comments


Naujausi įrašai

bottom of page