Internetas ir kava: 18 vietų, kuriose renkasi laisvai samdomi darbuotojai

Laisvai samdomi darbuotojai turi privilegiją dirbti iš namų, patys sau nusistatyti darbo valandas ir pasirinkti darbo biurus, kuriais dažnai tampa jaukios kavinukės, siūlančios ne tik skanią kavą ar keksiukus, bet ir greitą belaidį internetą. Kadangi šiandien pagrindinis darbo įrankis daugeliui darbuotojų yra kompiuteris, svarbu pasirinkti tokią vietą, kuri būtų pakankamai rami, netoli namų, dirbtų nuo ankstyvo ryto iki vėlaus vakaro ir kad ten būtų ne vienas elektros lizdas. Pristatome pačių laisvai samdomų darbuotojų sudarytą 18 vietų darbui sąrašą, kur jau nuo rytojaus galėsite iškeisti nykų biurą ir prastą kavą iš aparato.

TASTE MAP

Adresas: Gynėjų g. 14C, Vilnius

Darbo laikas: I–V 7.00–21.00; VI 9.00–16.00; VII nedirba

Internetinė svetainė: http://www.tastemap.lt/

Vieta, pritraukianti daugiau kavos mėgėjus negu darboholikus, tačiau vietos čia randa abi grupės klientų. Tiems, kuriems svarbu pasimėgauti gera kava, čia gaus išskirtinio skonio ir aromato, puikių, vietoje skrudintų pupelių kavos, na, o tiems, kuriems kava yra tarsi kuras, kitur jos gerti nebenorės. Deja, nusivils tie, kurie mėgsta kavą su sirupu: čia jos nerasite, bet jums bus pasiūlyti puikūs desertai.

Šarūnės Zurbos nuotr.

Šarūnės Zurbos nuotr.


COFFICE

Adresas: Sodų g. 3, Vilnius

Darbo laikas: I–V 10.00–18.00, VI–VII nedirba

„Facebook“ paskyra ČIA

Geri kavą – susimoki už darbo vietą. Tokia koncepcija pavertė šį atvirą biurą-kavinę puikia vieta darbui, sujungianti įvairiausių sričių profesionalus. Jei jų daug ir darbas verda be sustojimo, darbo laikas pratęsiamas. „Coffice“ puikiai tinka meniškoms sieloms, mat ant sienų galima išvysti ištisą meno galeriją, paveikslus galima ir įsigyti. Kol gersite puikią kavą, su jumis būtinai pabendraus „Coffice“ įkūrėjai, rinkodaros vilkai Mantas ir Eglė, kurie pakvies jus sudalyvauti čia vakarais vykstančiuose kursuose. Tobulumui ribų nėra, tad kodėl gi ne?

coffice

Vytauto Narkevičiaus nuotr.


KNYGŲ MINISTERIJA

Adresas: Laisvės al. 29, Kaunas

Darbo laikas: I–VII 9.00–21.00

„Facebook“ paskyra ČIA

Neapsigaukite, tai – ne kavinė, tai – knygynas, kuriam pavadinimas „Knygų ministerija“ labai tinka. Tai – kauniečių susibūrimo taškas, išlaikęs istorinę dvasią ir kviečiantis visus ne tik įsigyti knygų, bet prisėsti, išgerti kavos ir jas prieš perkant pavartyti. Panašaus koncepto (kavinė ir knygynas vienoje erdvėje) vietų nemažai, tačiau „Knygų ministerija“ nusipelnė vienos geriausiųjų ir jaukiausiųjų vardo ir yra dievinama tiek kauniečių, tiek iš kitų miestų atvykusių žmonių.

Viktorijos Aužbikavičiūtės nuotr.

Viktorijos Aužbikavičiūtės nuotr.


STRANGE LOVE

Adresas: Barboros Radvilaitės g. 6B, Vilnius

Darbo laikas: I–V 8.00–20.00, VI–VII 10.00–20.00

Internetinė svetainė: http://www.strangelove.lt/

Ši kavinė ir specializuota kavos parduotuvė prie pat Bernardinų sodo sutraukia tiek ilgesingus šio parko takelių mindytojus, tiek kompiuterio klaviatūros spaudymo virtuozus. Nemėgstantieji kavos čia visuomet tampa jos gerbėjais, o patys išrankiausieji, nosis užrietę gurmanai negali atsidžiaugti kvapniu jos aromatu. Tokia kava prikelia iš mirusiųjų, tad kad pažadins ir darbui, galite net neabejoti.A post shared by StrangeLove (@strangelove_vilnius) on Sep 12, 2016 at 11:59pm PDT

SUGAMOUR

Adresas: Vokiečių g. 11, Vilnius

Darbo laikas: I–IV 7.00–22.00, V 7.00–23.00, VI 8.00–23.00, VII 9.00–22.00

„Facebook“ paskyra ČIA

Šią vietą, be abejonės, žino visi smaližiai. Tačiau ten galima ne tik smaližiauti, bet ir dirbti. Vieta pakankamai rami, prestižinėje Vilniaus vietoje, merginos, matydamos pavargusius veidus, dažnai net ir neprašytos papildo kavos, o po kurio jūsų lankymosi čia laiko jau net ir nuspėja, kokio skonio macaron sausainuką pasirinksite. Jaukus interjeras, malonus aptarnavimas, elektros lizdų gausa, greitas internetas ir nuostabių desertų gausa daro šią vietą ne tik pasimatymų meka, bet ir laisvai samdomų ir pusryčių niekada nespėjančių pavalgyti darbuotojų rojumi.

Linos Jakubauskaitės nuotr.

Linos Jakubauskaitės nuotr.


HURACAN COFFEE

Adresas: Vokiečių g. 15, Gedimino pr. 9 (GO9).

Kitų adresų ir darbo laiko ieškoti interneto svetainėje: https://www.huracan.lt/

Ši kavinė įsikūrusi net 8 adresais, tačiau tos vietos atrodo tarsi skirtingi pasauliai. Pačios populiariausios laisvai samdomų darbuotojų vietos yra Vokiečių gatvėje bei Gedimino prospekte. Kavinė Vokiečių gatvėje pritraukia įvairiausio plauko žmonių ir, daugiausia, jaunų, daug šnekančių telefonu, be sustojimo spaudančių kompiuterio klavišus ir nežmoniškais kiekiais geriančių vieną geriausių kavų Lietuvoje. Na, o toji Gedimino prospekte (kurios dar reikia paieškoti pranėrus pro knygyną) tinka ramesniems pašnekesiams, tyliems susitikimams ir darbams be streso, žiūrint į vis dar bestovintį Gedimino kalną. Bet kuriuo atveju, nenusivilsite nei interneto greičiu, nei kava.

Huracan

„Huracan Coffee“ nuotr.


GELEŽINĖ LAPĖ

Adresas: Gedimino pr. 37, Vilnius

Darbo laikas: I–V 7.00–21.00, VI–VII 10.00–22.00

„Facebook“ paskyra ČIA

Internetinė herojė Geležinė Lapė žengia į kavinių verslą ir pristato vietą, kurioje galima ramiai šnekučiuotis, dirbti ir mėgautis skania kava. Nors kavinė duris atvėrė palyginus neseniai, ji jau turi savo klientūrą. Kavinė įsikūrusi patogioje vietoje miesto centre, šalia Martyno Mažvydo bibliotekos, tad prisirinkę krūvą knygų galėsite pradėti skaityti jas čia pat dar ir vaišindamiesi desertu. Geležinės Lapės personažą kuriantis tinklaraštininkas Arvidas Bendorius čia žada ne tik kavą pardavinėti, bet ir rengti įvairius renginius ir paskaitas.

Veronikos Bendoriūtės nuotr.

Veronikos Bendoriūtės nuotr.


KAVALIERIUS

Adresas: Respublikos g. 44, Panevėžys

Darbo laikas: I–V 7.00–21.00, VI–VII 9.00–21.00

Internetinė svetainė: http://www.kavalierius.lt/

Atidaryti tokio tipo kavinę nedideliame mieste, prie pat gimnazijos ir istorija tapusio kino teatro „Garsas“ buvo puikiausia idėja, kokią tik galėjo sugalvoti kavinės įkūrėjai. Akademinę aplinką po pamokų čia sukuria iš Lietuvoje viena geriausių pripažintos Juozo Balčikonio gimnazijos sugužėję moksleiviai, čiumpantys kavą ar veganišką desertą, dėl kurio nepyksta net mamos. Vieta puikiai tinka stropiam darbui ryte ar ramiam pašnekesiui popiet. Kavinės neturėtų aplenkti net ir visko matę didmiesčių gyventojai, nes jauki aplinka ir puikūs veganiški skanėstai neprilygsta net sostinės kavinėms.