top of page

Internetas ir kava: 18 vietų, kuriose renkasi laisvai samdomi darbuotojai

Laisvai samdomi darbuotojai turi privilegiją dirbti iš namų, patys sau nusistatyti darbo valandas ir pasirinkti darbo biurus, kuriais dažnai tampa jaukios kavinukės, siūlančios ne tik skanią kavą ar keksiukus, bet ir greitą belaidį internetą. Kadangi šiandien pagrindinis darbo įrankis daugeliui darbuotojų yra kompiuteris, svarbu pasirinkti tokią vietą, kuri būtų pakankamai rami, netoli namų, dirbtų nuo ankstyvo ryto iki vėlaus vakaro ir kad ten būtų ne vienas elektros lizdas. Pristatome pačių laisvai samdomų darbuotojų sudarytą 18 vietų darbui sąrašą, kur jau nuo rytojaus galėsite iškeisti nykų biurą ir prastą kavą iš aparato.

TASTE MAP

Adresas: Gynėjų g. 14C, Vilnius

Darbo laikas: I–V 7.00–21.00; VI 9.00–16.00; VII nedirba

Internetinė svetainė: http://www.tastemap.lt/

Vieta, pritraukianti daugiau kavos mėgėjus negu darboholikus, tačiau vietos čia randa abi grupės klientų. Tiems, kuriems svarbu pasimėgauti gera kava, čia gaus išskirtinio skonio ir aromato, puikių, vietoje skrudintų pupelių kavos, na, o tiems, kuriems kava yra tarsi kuras, kitur jos gerti nebenorės. Deja, nusivils tie, kurie mėgsta kavą su sirupu: čia jos nerasite, bet jums bus pasiūlyti puikūs desertai.

Šarūnės Zurbos nuotr.

Šarūnės Zurbos nuotr.


COFFICE

Adresas: Sodų g. 3, Vilnius

Darbo laikas: I–V 10.00–18.00, VI–VII nedirba

„Facebook“ paskyra ČIA

Geri kavą – susimoki už darbo vietą. Tokia koncepcija pavertė šį atvirą biurą-kavinę puikia vieta darbui, sujungianti įvairiausių sričių profesionalus. Jei jų daug ir darbas verda be sustojimo, darbo laikas pratęsiamas. „Coffice“ puikiai tinka meniškoms sieloms, mat ant sienų galima išvysti ištisą meno galeriją, paveikslus galima ir įsigyti. Kol gersite puikią kavą, su jumis būtinai pabendraus „Coffice“ įkūrėjai, rinkodaros vilkai Mantas ir Eglė, kurie pakvies jus sudalyvauti čia vakarais vykstančiuose kursuose. Tobulumui ribų nėra, tad kodėl gi ne?

coffice

Vytauto Narkevičiaus nuotr.


KNYGŲ MINISTERIJA

Adresas: Laisvės al. 29, Kaunas

Darbo laikas: I–VII 9.00–21.00

„Facebook“ paskyra ČIA

Neapsigaukite, tai – ne kavinė, tai – knygynas, kuriam pavadinimas „Knygų ministerija“ labai tinka. Tai – kauniečių susibūrimo taškas, išlaikęs istorinę dvasią ir kviečiantis visus ne tik įsigyti knygų, bet prisėsti, išgerti kavos ir jas prieš perkant pavartyti. Panašaus koncepto (kavinė ir knygynas vienoje erdvėje) vietų nemažai, tačiau „Knygų ministerija“ nusipelnė vienos geriausiųjų ir jaukiausiųjų vardo ir yra dievinama tiek kauniečių, tiek iš kitų miestų atvykusių žmonių.

Viktorijos Aužbikavičiūtės nuotr.

Viktorijos Aužbikavičiūtės nuotr.


STRANGE LOVE

Adresas: Barboros Radvilaitės g. 6B, Vilnius

Darbo laikas: I–V 8.00–20.00, VI–VII 10.00–20.00

Internetinė svetainė: http://www.strangelove.lt/

Ši kavinė ir specializuota kavos parduotuvė prie pat Bernardinų sodo sutraukia tiek ilgesingus šio parko takelių mindytojus, tiek kompiuterio klaviatūros spaudymo virtuozus. Nemėgstantieji kavos čia visuomet tampa jos gerbėjais, o patys išrankiausieji, nosis užrietę gurmanai negali atsidžiaugti kvapniu jos aromatu. Tokia kava prikelia iš mirusiųjų, tad kad pažadins ir darbui, galite net neabejoti.SUGAMOUR

Adresas: Vokiečių g. 11, Vilnius

Darbo laikas: I–IV 7.00–22.00, V 7.00–23.00, VI 8.00–23.00, VII 9.00–22.00

„Facebook“ paskyra ČIA

Šią vietą, be abejonės, žino visi smaližiai. Tačiau ten galima ne tik smaližiauti, bet ir dirbti. Vieta pakankamai rami, prestižinėje Vilniaus vietoje, merginos, matydamos pavargusius veidus, dažnai net ir neprašytos papildo kavos, o po kurio jūsų lankymosi čia laiko jau net ir nuspėja, kokio skonio macaron sausainuką pasirinksite. Jaukus interjeras, malonus aptarnavimas, elektros lizdų gausa, greitas internetas ir nuostabių desertų gausa daro šią vietą ne tik pasimatymų meka, bet ir laisvai samdomų ir pusryčių niekada nespėjančių pavalgyti darbuotojų rojumi.

Linos Jakubauskaitės nuotr.

Linos Jakubauskaitės nuotr.


HURACAN COFFEE

Adresas: Vokiečių g. 15, Gedimino pr. 9 (GO9).

Kitų adresų ir darbo laiko ieškoti interneto svetainėje: https://www.huracan.lt/

Ši kavinė įsikūrusi net 8 adresais, tačiau tos vietos atrodo tarsi skirtingi pasauliai. Pačios populiariausios laisvai samdomų darbuotojų vietos yra Vokiečių gatvėje bei Gedimino prospekte. Kavinė Vokiečių gatvėje pritraukia įvairiausio plauko žmonių ir, daugiausia, jaunų, daug šnekančių telefonu, be sustojimo spaudančių kompiuterio klavišus ir nežmoniškais kiekiais geriančių vieną geriausių kavų Lietuvoje. Na, o toji Gedimino prospekte (kurios dar reikia paieškoti pranėrus pro knygyną) tinka ramesniems pašnekesiams, tyliems susitikimams ir darbams be streso, žiūrint į vis dar bestovintį Gedimino kalną. Bet kuriuo atveju, nenusivilsite nei interneto greičiu, nei kava.

Huracan

„Huracan Coffee“ nuotr.


GELEŽINĖ LAPĖ

Adresas: Gedimino pr. 37, Vilnius

Darbo laikas: I–V 7.00–21.00, VI–VII 10.00–22.00

„Facebook“ paskyra ČIA

Internetinė herojė Geležinė Lapė žengia į kavinių verslą ir pristato vietą, kurioje galima ramiai šnekučiuotis, dirbti ir mėgautis skania kava. Nors kavinė duris atvėrė palyginus neseniai, ji jau turi savo klientūrą. Kavinė įsikūrusi patogioje vietoje miesto centre, šalia Martyno Mažvydo bibliotekos, tad prisirinkę krūvą knygų galėsite pradėti skaityti jas čia pat dar ir vaišindamiesi desertu. Geležinės Lapės personažą kuriantis tinklaraštininkas Arvidas Bendorius čia žada ne tik kavą pardavinėti, bet ir rengti įvairius renginius ir paskaitas.

Veronikos Bendoriūtės nuotr.

Veronikos Bendoriūtės nuotr.


KAVALIERIUS

Adresas: Respublikos g. 44, Panevėžys

Darbo laikas: I–V 7.00–21.00, VI–VII 9.00–21.00

Internetinė svetainė: http://www.kavalierius.lt/

Atidaryti tokio tipo kavinę nedideliame mieste, prie pat gimnazijos ir istorija tapusio kino teatro „Garsas“ buvo puikiausia idėja, kokią tik galėjo sugalvoti kavinės įkūrėjai. Akademinę aplinką po pamokų čia sukuria iš Lietuvoje viena geriausių pripažintos Juozo Balčikonio gimnazijos sugužėję moksleiviai, čiumpantys kavą ar veganišką desertą, dėl kurio nepyksta net mamos. Vieta puikiai tinka stropiam darbui ryte ar ramiam pašnekesiui popiet. Kavinės neturėtų aplenkti net ir visko matę didmiesčių gyventojai, nes jauki aplinka ir puikūs veganiški skanėstai neprilygsta net sostinės kavinėms.

Ramūno Maniko nuotr.

Ramūno Maniko nuotr.


MINT VINETU

Adresas: Šv. Ignoto 16, Vilnius

Darbo laikas: I–VII 10.00–21.00

Internetinė svetainė: http://www.mintvinetu.com/

Vilniaus senamiestyje jaukiai įsitaisęs nepriklausomas senų knygų knygynas ir kavinė traukia ir mažus, ir didelius, ir gauruotus. O ir vietos ras visi, nesvarbu, ar norisi paglostyti ten dažnai tupintį labradorą, ar pasimėgauti žolelių arbata, ar sudalyvauti poezijos, kino, meno, muzikos, literatūros renginyje, ar įsitaisyti fotelyje, pasidėti kompiuterį ant kelių ir ramiai dirbti.A post shared by MINT VINETU ? (@mint_vinetu) on Mar 23, 2017 at 10:13am PDT

IDEAS BLOCK LT

Adresas: Pylimo g. 60, Vilnius

Darbo laikas: I nedirba, II–VI 10.00–20.00, VII 10.00–19.00

Internetinė svetainė: http://ideas-block.com/

Dviejų menininkų, Liucijos ir Roberto, kūrybinė erdvė mielai sutinka visus, kurie tik apsilanko. Čia galima ne tik dirbti ar šnekučiuojantis gerti kavą, bet ir pasigauti daugybę naujų idėjų tiek rimtiems projektams, tiek meninei saviraiškai. „Ideas Block LT“ erdvėje vyksta ir įvairiausi renginiai, pradedant trankiais koncertais, baigiant netikėčiausiomis dirbtuvėmis su Lietuvos ir užsienio menininkais, kuriose dalyvauti kviečiami visi, norintys išbandyti kažką naujo.

Liucijos Dervinytės nuotr.

Liucijos Dervinytės nuotr.


KAVOS ARCHITEKTAI

Adresas: Herkaus Manto 9, Klaipėda

Darbo laikas: I–V 7.00–19.00, VI 10.00–16.00, VII nedirba

Internetinė svetainė: http://www.kavosarchitektai.lt/ Klaipėdiečiai gali tikrai džiaugtis ir didžiuotis, nes turi išties išskirtinę vietą kavai gerti. Čia galima susipažinti su išskirtinėmis kavos rūšimis iš viso pasaulio ir išties pamilti kavą. Svarbu paminėti, kad šią kavinę renkasi tie, kurių darbui kompiuterio nereikia arba nori nuo jo pailsėti – interneto čia nerasite. Skaitykite, skaičiuokite, mokykitės, pieškite, rašykite ir, svarbiausia, gerkite kavą, tačiau kompiuterio ekraną turėsite pamiršti. Gal ir gerai, nes nuo jo juk būtina atitrūkti bent trumpam.

Valerijos Stonytės nuotr.

Valerijos Stonytės nuotr.


SUCRE

Adresas: Vytauto g. 36, Biržai.

Darbo laikas: I–V 7.30–21.00, VI–VII 8.00–20.00

„Facebook“ paskyra ČIA

„Biržų duona“ iš peties pasidarbavo ir jau vasarą atidarė kepinių namus „Sucré“. Biržiečius ir visos Lietuvos gyventojus ši vieta nustebino ne tik kepiniais (visi ir taip žinojo, kad jie puikūs), bet ir puikia atmosfera ir tinkama vieta darbui. Nors „Sucré“ yra ir viename Kauno prekybos centrų, tačiau žmonės labiau mėgsta Biržų kepyklėlę. Nedideliame mieste, tokiame kaip Biržai, jaukių vietų paprastai būna mažoka ir jų trūksta, tad ši vieta yra nuolatos kupina lankytojų, besimėgaujančių pyragaičiais ir kava, skaitančių laikraščius ar naršančių internete.

„Sucré“ nuotr.

„Sucré“ nuotr.


THE GALLERY

Adresas: Konstitucijos pr. 22, Vilnius

Darbo laikas: I 11.00–15.00, II–VI 11.00–22.00, VII nedirba

Ar įsivaizduojate labiau įkvepiančią atmosferą nei pačiame Nacionaliniame dailės muziejuje? Net įsivaizduoti sudėtinga. Jei jaučiate, kad trūksta jėgų, muziejaus restorane „The Gallery“ jas tikrai atgausite, ir su kaupu. Nuostabi aplinka, malonus aptarnavimas, galima dirbti tiek restorane, tiek pačiame muziejuje ir vos pritrūkus energijos su kavos puodeliu pasivaikščioti po darbui skirtas erdves. Čia pat – ir kultūra, ir jūsų kompiuteris, daugiau prašyti net negalima.

„The Gallery“ nuotr.

„The Gallery“ nuotr.


KAVOS DĖŽUTĖ

Adresas: Laisvės aikštė 15-18, Panevėžys

Darbo laikas: I–V 7.30–19.00, VI 10.00–19.00, VII 11.00–17.00

Internetinė svetainė: https://www.kavosdezute.com/

Prancūzo ir lietuvės meilės vaisius duris atvėrė visai neseniai ir pačioje Panevėžio širdyje. Kavinė iškart sulaukė būrio smalsuolių, užsisakiusių kavos išsinešti ir staigiai pabėgusių, tačiau kai kurie užsisėdėjo ilgam. Daug vietos darbui, rami aplinka, už lango girdisi Laisvės aikštėje šniokščiantys fontanai iškart nuteikia ramiam darbui, o rinktinė kava neleidžia prie to šniokštimo palaimingai užmigti.

Christoph Pfeilstuecker nuotr.

Christoph Pfeilstuecker nuotr.


PAUZĖ

Adresas: Herkaus Manto g. 25, Klaipėda

Darbo laikas: I 10.00–19.00, II–III 10.00–20.00, IV 10.00–23.00, V 10.00–00.00, VI 12.00–00.00, VII nedirba

„Facebook“ paskyra ČIA

Šią užeigą žino tik tikri klaipėdiečiai. Nenuostabu, kodėl ją taip saugo ir neišduoda: maistas čia sotus, aplinka draugiška, o pati kavinė įsikūrusi Ievos Simonaitytės bibliotekos kiemelyje, tad atšilus orui galima dirbti net ir ant sėdmaišio. Klaipėdiečius ir miesto svečius čia užsukti vilioja ne tik įdomi aplinka, bet ir koncertai ar poezijos vakarai, tad tie, kurie planuoja vasarą vykti į pajūrį ir dirbti ten, privalo įsiminti adresą.A post shared by Pauze (@kavinepauze) on Jul 26, 2016 at 10:05am PDT

CROOKED NOSE & COFFEE STORIES

Adresas: Šaltinių g. 20-17, Vilnius Darbo laikas: VII–I nedirba, II–V 10.00–19.00, VI 10.00–16.00

„Facebook“ paskyra ČIA

Jei čia užeisite kartą, negalėsite neužeiti ir dar kartą. Užėję dar kartą greičiausiai išgirsite gandus apie čia vykstančias kavos iš viso pasaulio degustacijas, todėl būsite priversti grįžti ir trečią kartą. Na, o po trečio, prisiragavę kavos ir savo gomuriui leidę pasijausti taip jaukiai lyg namuose pas mamą, apsilankysite dar ir dar. Galbūt darbui, galbūt pašnekesiui, o gal lėtam puodeliui kavos žiūrint į niekur.

„Crooked Nose & Coffee Stories“ nuotr.

„Crooked Nose & Coffee Stories“ nuotr.


THEOBROMINE

Adresas: Šv. Mikalojaus g. 3/Vokiečių g. 18, Vilnius

Darbo laikas: I–VII 10.00–21.00

„Facebook“ paskyra ČIA

Į per 1753 kilometrus nuo Briuselio nutolusią šokoladinę „Theobromine“ plūsta ne tik smaližiai ir belgiško šokolado mėgėjai, bet ir tie, kurie nori pasidarbuoti. Žinoma, jokiam darbui niekada nepamaišys gabalėlis šokolado, na, o jei tas šokoladas dar ir su česnakais bei moliūgu, nuo tokių atradimų dirbti gali pasidaryti net įdomiau. Kitokie saldainiai, kitoks ir darbas!

Valerijos Stonytės nuotr.

Valerijos Stonytės nuotr.


MUSANGAS

Adresas: Herkaus Manto 9, Klaipėda

Darbo laikas: I–V 8.00–19.00, VI 10.00–17.00, VII nedirba

Internetinė svetainė: http://www.musangas.lt/ Klaipėda tikrai pasižymi puikiomis vietomis darbui, ir ši ne išimtis. Keisčiausia tai, kad jos visos – Herkaus Manto gatvėje. Tačiau nenuostabu, juk ši gatvė išties istorinė, o pro langą atsiveria puikus vaizdas. „Musangas“ – pirmieji kavos skrudinimo namai Klaipėdoje, tad tai, kad jie sąraše paskutiniai, tikrai nereiškia, kad blogiausi, greičiau atvirkščiai. O jei atsibos dirbti šioje vietoje, tačiau įsimylėsite kavą, pupeles, supakuotas į specialias ekologiškas pakuotes, jums pristatys tiesiai į namus ar biurą.


A post shared by #Musangas (@musangas) on Mar 6, 2017 at 9:33am PST

留言


Naujausi įrašai

bottom of page