„Instagramo“ gražuolė kepa tortus, kuriuos gaila valgyti

Meno kūriniai. Taip kaliningradietės konditerės Elenos Gnut tortus vadina jos sekėjai instagrame, užsakovai ir konditerinio butikėlio lankytojai.


„Gaila suvalgyti!“ arba „Sunku patikėti, kad jie valgomi“ – tokie komentarai 31 metų moters jau nebestebina. Vieni jos tortai yra tiesiog per gražūs valgyti, o kiti tokie panašūs į daiktus ar dalykus, kuriuos atvaizduoja, kad išties sunku patikėti, jog, pavyzdžiui, rankinukas ar krepšelis su skintomis gėlėmis gali būti valgomas. Pati Elena apie tortus, puoštus gėlėmis, ir valgomus gėlių krepšelius sako: „Eiliniai mūsų tortai.“Elena lankė meno mokyklą, buvo pasirinkusi interjero dizaino studijas, bet ilgainiui suprato, kad tai toli gražu ne jos gyvenimo svajonė. „Kokia ta svajonė, kas man suteiktų laimės? ,– tokiais klausimaiskamavosi moteris, kol kartą vyras ir jos dukrytės Katyos tėtis knygoje rado laimės receptą. „Mintimis grįžk atgal į vaikystę ir prisimink, ką labiausiai mėgai daryti, kai buvai vaikas“. Ilgai galvoti Elenai nereikėjo – labiau už viską ji mėgo kepti sausainius. Moteris ėmė lankyti konditerių kursus, bet ilgai neužsibuvo supratusi, kad daryti, kaip visi, ji negalinti, reikia kurti kažką savo! Prasidėjo eksperimentai namuose.

Helouvynas, žiema, pasakos, fėjos – mėgstamiausi Elenos tortų motyvai.Meno studijų ragavusiai Elenai labiausiai patinka teptuku tapyti tortus. Pirmiausia ji padengia juos mastika (tai tokia aromatinė derva, gaunama iš mastikinio medžio – VMGonline.lt past.), o tada tapo paveikslus dažydama teptuką į maistinius dažus. Pirmą irisų žiedais ištapytą tortą Elena pagamino savo tėvų vestuvių metinių proga. O tada pasipylė užsakymai.Elena turi beveik 300 000 sekėjų instagrame, daugybę gerbėjų Rusijoje, Kinijoje, JAV ir kituose pasaulio kraštuose. Ją garbina ne tik namuose tortus kepančios mamos šaunuolės ar tortų vestuvėms besidairančios nuotakos. Elenos tortus, nors iš tikrųjų turbūt labiau ją pačią, stebi nemažai vyriškos giminės atstovų. „Galiu nevalgyti nei pietų, nei vakarienės, kad tik galėčiau valgyti saldainius ir pyragaičius, – prisipažino Elena. – Už gerą figūrą esu dėkinga genams ir sportui.“ Elenos kūno formos, kaip ir jos kepiniai, – stulbinantys! Ir Elena jų neslepia.

Taip tapoma ant tortų:Vienas kilogramas papuošto torto kainuoja 30 Eur. Figūrėlės – nuo 8 Eur, galutinė kaina priklauso nuo sudėtingumo. Užsisakyti tortą reikia prieš mažiausiai tris savaites. Pasimėgaukite: