Indų pasaulio naujienos į šaltąjį sezoną žengia minkštais atspalviais – nuo pudros iki samanų

Mielas, švelnus, šiltas, lankstus, pastelinis, galų gale, neutralus. Toks yra pudros atspalvis. Universalioji kolekcija „Teema“ šį sezoną virto pudros atspalvio gražuole. Kitas suomių gamintojo „iittala“ kūrinys, „Essence“ taurių ir stiklinių linija, akies rėžti taip pat neketina, nes ryškiaspalvė vasara jau susikrovė lagaminus ir atsisveikino. Au revoir!

Apie tai, kas svarbiausia

Vienas populiarios kolekcijos „Teema“ dizainerių Kaj Franck (1911–1989 m.) yra pasakęs, kad spalva – vienintelė indams reikalinga dekoracija. Ko gero, dėl šios priežasties nuo 1952 m. kuriamoje linijoje nusistovėjo minimalus pagrindinių spalvų kiekis – balta ir mėlyna (ne juoda!). Bet ši vis dėlto į klasikos trijulę pateko – nuo 2009-ųjų „Teema“ indai nusidažė ir juodai. Taigi iš viso – trys. Tiesa, į šią draugiją kartkartėmis patenka ir daugiau spalvų. Tačiau naujų spalvų indų kolekcijos ilgai neužsibūna. Šio rudens sezono šviežiena, nuspalvinta pudros atspalviu, yra būtent tokia. Sakytum, trumpalaikė viešnia.

„iittala“ nuotr.


Praktiškumas ir patikimumas yra nepaprastai svarbus renkantis kasdienai skirtus indus. Žvelgiant iš šios pusės, šį pageidavimą liniją „Teema“ išpildo tobulai. Visi gaminiai, sukurti iš tvirto porceliano, nebijo nei mikrobangės, nei orkaitės, nei indaplovės, nei šalčio. Tad juos naudojant tikrai nereikės sukti galvos.

Kolekcijos sumanytojas, kurdamas „Kilta“ – tik vėliau, 1981 m., ši linija įgavo „Teema“ pavadinimą – vadovavosi dar vienu principu: naudoti paprastas formas. Tai – apskritimas, kvadratas ir stačiakampis. Ne veltui sakoma, kad apribojimai išlaisvina visus kūrybiškumo džinus.

„iittala“ nuotr.


Minimalizmo triumfas

Kur kas jaunesnė kolekcija, bet pastebėta ir įvertinta yra 2001-aisiais atsiradusi „Essence“. Į šį rudenį ji žengia su trimis prigesintais ir tarpusavyje derančiais atspalviais: pasteliniu pink, ramiais, gamtą primenančiais rain ir moss green.

„iittala“ nuotr.


Nors šios linijos gaminiai atstovauja minimalistinio dizaino stovyklai, tačiau grakštumas, jausminga forma ir plonutėlis stiklas juos paverčia nepaprastai elegantiškomis. Kaip ir „Teema“ indai, „Essence“ tinka naudoti kasdien: vaikui ir suaugusiam, siautulingam vakarėliui ir pirmam dienos gurkšniui. Universalumas yra dizainerio Alfredo Häberli (1964 m.) kūrinių, grafinų ir įvairiausiems gėrimams skirtų stiklinių, skiriamasis ženklas.

„Essence“, „Teema“ ir daugiau „iittala“ gaminių rasite www.ginalasinterjeras.lt


iittala-200px

#rudensstalas #dizainas #stiklinės #indai #teema #ginalasinterjeras #iittala #essence