Užkandinėje prie jūros – burgeris specialiai damoms!

Jei mėsainiai – jūsų silpnybė, tuomet viešėdami pajūryje mėsaininės „DOCK“ (liet. dokas) neaplenksite. Barų ir pabų apsuptyje įsikūrusi industrinio stiliaus vieta liepos 7-ąją atšoko pirmąjį gimtadienį ir jau spėjo įgyti autoritetą tarp šios maisto kategorijos fanų.

Faina čia, Klaipėdoje, gyventi. Prieš 2 metus atsikrausčiau. Vasarą išvis kaip kurorte – nėra kamščių, spaudimo, jūra čia pat“, – pasakoja Alytuje užaugusi ir 13 metų Vilniuje praleidusi mėsaininės viena „Dock“ įkūrėjų Vaida Doškutė.

Valerijos Stonytės nuotr.


V. Doškutė aptarnavimo ir svetingumo sritimis domėjosi nuo pat paauglystės, tačiau daugelį metų paskyrė IT sferai. Linas Puzonas, su kuriuo šią vietą kartu kūrė ir atidarė, savo gyvenimą atidavė automobiliams. Taip buvo iki kol vieną dieną abu nusprendė išpildyti savo svajonę – atidaryti barą: „Žinote tuos žmones, kurie nori turėti barą? Mes iš tos serijos. Juose kaip ir gyvendavome – ten bėgdavo visas mūsų laisvalaikis. Mąstėme taip: kuo mažesnis miestas, tuo daugiau gali kažko atnešti. Nebūsi dar vienas, kaip Vilniuje.“

Valerijos Stonytės nuotr.


Taip prieš dvejus metus, kovo pabaigoje, pora užregistravo įmonę, po pusantrų metų pradėjo veikti „DOCK“. Dėl remonto darbų atidarymas kiek užtruko. „Šis pastatas, pastatytas per krizę, buvo apleistas. Kai jį ėmė tvarkyti, reikėjo viską įrengti – šildymą, elektrą, vėdinimą“, – pradžią prisimena pašnekovė.

Į Klaipėdą iš Vilniaus emigravę baro įkūrėjai turėjo aiškią viziją: norėjo siūlyti kokybiško maisto prie alaus, o gerų burgerių Klaipėdoje nebuvo, todėl idėja juos ruošti kilo natūraliai. Savininkai norėjo, kad vieta būtų su atvirais langais, industriniu interjeru, lofto stiliaus. Tuo metu kaip tik atsirado šios patalpos, dėl kurių reikėjo pakovoti, nes, kaip sako, šioje rinkoje pora buvo niekas.

Valerijos Stonytės nuotr.


„Pradėjome galvoti, kas yra Klaipėda: ne tik saulė ir paplūdimiai, bet ir didžiulis uostas, pramonė. Idėjų industriniam interjerui toli ieškoti nereikėjo. Norėjome, kad pavadinimas nurodytų į vietą, kad žmonės joje susitiktų. Einu į klubą, kambarį, laivą, doką. Kad tai nebūtų „Pas mane“ ar kažkas tokio. Visa tai susiderinome su dizaineriu Ramūnu Maniku, kuris Klaipėdoje yra sukūręs daug visuomeninių interjerų: