top of page

Harmoningos šventės: patarimai, kaip dekoruoti stalą ir sukurti ypatingą atmosferą

Šventės jau ne už kalnų, ir tie, kurie įpratę joms ruoštis, jau suka galvas, kuo šiemet stebins draugus ir artimuosius. Vaišės, dovanos ir eglė – dažniausiai pasiruošimas didžiausioms metų šventėms pasibaigia ties šiais trimis, o štai šventinio stalo dekoras lieka paskutinėje vietoje, nes ir vėl apie tai nebuvo pagalvota. Ištaisykite šią klaidą. Lai vaišės ir stalo dekoras vienas kitą papildo. Tokia harmoninga vakarienė taps kur kas įspūdingesne patirtimi.

Žinome, kad sutalpinti dvylika patiekalų ant stalo atrodo gana sudėtinga užduotis. Būtent dėl to apie jo ir aplinkos dekorą reikia pagalvoti iš anksto. VMGonline.lt paruošė trumpą atmintinę su gairėmis, į ką reikėtų atkreipti dėmesį.

„iittala“ nuotr.


Šviesa = šiluma

Pastebėjote, kad prie spragsinčio židinio norisi kiurksoti, rodos, amžinai? Ar kad žvakių šviesa akimirksniu sušildo atmosferą papildomais laipsniais? Tai – ne tik šilumos jausmas, tai – jaukumas, kurio iškilmingumą galite reguliuoti pagal žvakidžių puošnumą. Patarimas: ant stalo statykite neaukštas (pavyzdžiui, „Kastehelmi“, „Kivi“, „Ultima Thule“, „Kaasa“, „Valkea“), o ilgas ir laibas kaip „Nappula“ ar šviestuvus „Leimu“ įkurdinkite ant komodos ar pianino. Atminkite: žvakidės, kiti dekoro elementai neturėtų užstoti kitoje stalo pusėje sėdinčių svečių.

Daugiau apie žvakides ir šviestuvus skaitykite ČIA.

„iittala“ nuotr.


Natūralumas

Atsigręžkite atgal į gamtą: medinė lenta, tikra augalo šaka, žemiškos spalvos.

Stalą „iittala“ siūlo puošti tujų šakelėmis, kurių, tikėtina, rasite jei ne savo sode, tai pas kaimynus. Jei turite norą paplušėti rimčiau, pinkite vainiką. Išduodame, kad toks kūrybiškas užsiėmimas labai patiks ir vaikams, ypač jei sugalvosite girliandą papuošti.

Daugiau idėjų, kaip dekoruoti augalais, rasite ČIA.

„iittala“ nuotr.


Raudona

Nepamirškite ir jos. Amžinai madinga, klasikinė Kalėdų spalva gali šmėžuoti smulkiose detalėse, jai visai nebūtina griežti pirmuoju smuiku. Ji gali būti nuostabaus piešinio lėkštėje fonas (pavyzdžiui, „Taika“), matytis vos vos („Tanssi“ linijos induose) ar bugienio šakelės uogose.

„iittala“ nuotr.


Pasitinkant 2019-uosius

Pagal kinų kalendorių ateinantys metai – Žemės kiaulės metai, todėl kitąmet turėtų dominuoti tokios spalvos kaip raudona, rožinė, oranžinė, balta, taip pat geltoni, rudi atspalviai. Naujųjų sutikimui galite rinktis šių spalvų indus, žvakes, staltieses, servetėles, kitas dekoracijas. Gruodžio 31-ąją nebijokite spalvų – jų gali įnešti tiek patiekti vaisiai (mandarinai, granatai, obuoliai), tiek ryškūs gėlių žiedai (pasirūpinkite, kad šie, kaip ir žvakės, nebūtų labai kvapnūs).

„iittala“ nuotr.


Šias ir kitas „iittala“ prekes galite įsigyti ČIA.


iittala-200px

#naujametinėvakarienė #Kūčiųstalas #Kūčios #Kalėdos #naujimetai #stalodekoras #augalai #kalėdųstalas #iittala #šventinisdekoras #šventinisstalas #žvakės #augalaipuošybai #žvakidės

Naujausi įrašai

bottom of page