Grupė „Lietuvos veganai“ surengė gimtadienio pikniką (atskleistas gimtadienio nuolaidų slaptažodis!)

Vakar Vilniuje, Užupio Kūdrų parke, ketvirtąjį gimtadienį atšventė didžiausia šalyje veganų bendruomenė – socialiniame tinkle „Facebook“ suburta grupė „Lietuvos veganai“.

Šventės proga grupės administratoriai kartu su maisto tinklaraščiu „Positive Foodie“ surengė augalinio maisto pikniką. Į jį buvo pakviesti ne tik grupės nariai, bet ir keletas veganams draugiškų verslų, į renginį atnešusių savo gaminamų produktų. Atėjusieji į renginį dalijosi savo gamintu maistu, dalyvavo geriausio kulinaro konkurse, žaidė įvairius žaidimus.

„Positive Foodie“ nuotr.

„Positive Foodie“ nuotr.


„Kai įkūriau šią grupę, tikrai nesitikėjau, kad ji taps tokia didele – ji prasidėjo vos nuo keliolikos narių, o dabar jų skaičius – beveik 20 000, – džiaugėsi grupės steigėja Ventė Viteikaitė. – Tokios didelės grupės neturi net latviai ir estai, nors ten veganizmo idėjos atėjo anksčiau.“

Grupėje diskutuojama įvairiomis temomis – kaip surengti veganišką barbekiu, kuris nustebintų net užkietėjusį mėsėdį, kuo kepiniuose pakeisti kiaušinį, kur rasti augalinę mitybą siūlantį vaikų darželį ir tiesiog kur pigiau nusipirkti veganiškų produktų.

„Positive Foodie“ nuotr.

„Positive Foodie“ nuotr.


„Man pačiai ši grupė buvo labai naudinga. Pradedantieji veganai joje gali rasti ne tik įvairiausių patarimų, bet ir palaikymą – keičiant įpročius tai labai svarbu“, – sakė viena iš grupės administratorių, „Positive Foodie“ autorė Laura Vilytė. Grupėje – ypač daug receptų, tad prie jos verta prisijungti ne tik veganams, bet ir tiems, kurie nori paįvairinti savo mitybą sveikesniais patiekalais.

Nors veganų judėjimas gimė dar 1944 m., sparčiausiai plisti pradėjo išpopuliarėjus internetui, o ypač – pastaraisiais metais. Jungtinėje Karalystėje šiuo metu skaičiuojama daugiau nei pusė milijono veganų, panašus skaičius ir Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, o Izraelyje, kur veganų procentas gyventojų skaičiui – didžiausias pasaulyje, jau siekia milijoną.

„Positive Foodie“ nuotr.

„Positive Foodie“ nuotr.


Veganai mano, jog nedera savo reikmėms išnaudoti gyvūnų, tad atsisako mėsos, žuvies, jūros gėrybių, pieno produktų, kiaušinių ir netgi medaus, vengia kailio ir odos dirbinių, nevartoja su gyvūnais išbandytos kosmetikos, neina į zoologijos sodus, delfinariumus ir cirką, nejodinėja. Toks gyvenimo būdas – sveikesnis, pigesnis ir mažiau žalingas aplinkai.

Per tikrąjį „Lietuvos veganų“ grupės gimtadienį – liepos 25 d. – keliolika veganiškų bei veganams draugiškų užkandinių – Vilniuje įsikūrę „Vegan Rawhouse“, „Gyvas baras“, „Elite Cafe & Shawarma“, „Botanique“, „Balti drambliai“, „Pizza di Ascari“ bei „Jurgis ir drakonas“, Kaune esantys „Ridikas“, „Antras aukštas“, „Žali namai“, „Espress Way“, „O kodėl ne?“ bei Druskininkų „Toli toli“ – su slaptažodžiu „Lietuvos veganai“ visam veganiškam maistui bei gėrimams taikys 20 % nuolaidą. „Tai – puiki proga pasimėgauti augaliniu maistu, o tiems, kurie skeptiškai į jį žiūri, – įsitikinti, koks jis įvairus bei skanus“, – sakė V. Viteikaitė.