top of page

Geriausi pasaulio šefai: genijus iš Skandinavijos

Tarptautinės virtuvės šefų dienos proga pradedame straipsnių ciklą apie garsiausius šefus, kurių restoranuose rekomenduotų apsilankyti „Virtuvės mitų griovėjai“ ir jų vadas Alfas Ivanauskas. Susipažinkite su pirmuoju virtuvės genijumi – danu Rene Redzepi!

Brian Minkoff-London Pixels nuotr.

Brian Minkoff-London Pixels nuotr.


Rene ir jo brangioji „Noma“

Ne, „Noma“ nėra garsaus dano virtuvės šefo Rene Redzepi žmona, o dvi „Michelin“ žvaigždutes turinčio restorano pavadinimas. Iš kitos pusės, pagal tai, kiek žmonių nori dirstelėti į šį stebuklą, įkurtą buvusiame prieplaukos sandėlyje, bent akies krašteliu (restorane per mėnesį sulaukiama 100 000 prašymų rezervuoti staliukus), populiarumu „Noma“ nenusileidžia net istorinėms gražuolėms Kleopatrai ar Marilyn Monroe. Beje, žodis „Noma“ yra ne tik skambus, bet ir turi gilią prasmę – tai daniškų žodžių „šiaurietiškas“ („Nordic“) ir „maistas“ („Mad“) junginys, puikiai atspindintis pagrindinę restorano idėją.

Paz.ca nuotr.

Paz.ca nuotr.


Alchemija

Didžioji Rene Redzepi paslaptis – šiaurietišką Europos virtuvę pavertė mados viršūne. Ir iš tiesų, Rene pats ėjo į mišką, po laukus, rinko žoleles, gėles, samanėles ir viską nešėsi į virtuvę. Ten kūrė miksuodamas šefo žinias, neeilinius meninius sugebėjimus, estetinį talentą ir norą žmogų ne tik pamaitinti, bet ir nustebinti. Rezultatas pranoko lūkesčius. Visi nori pakliūti pas Rene Redzepi ir pajausti, ką reiškia 15 patiekalų vakarienės stebuklas, kur aptinkama net skruzdžių druskos ar keptų samanų.


Plojimai

„Noma“, ketverius metus (2010, 2011, 2012 ir 2014 m.) žurnalo „Restaurant Magazine“ išrinktas geriausiu restoranu pasaulyje, dabar pakliūva į geriausiųjų penketuką. Apie „Nomos“ fenomeną net sukurtas filmas („Noma: My Perfect Storm“), nuo kurio neatplėšia akių net asmenys, kurie maistu domisi tik tiek, kad išgyventų. O kad mūsų liaupsės turėtų pagrindo, pristatome keletą Rene Redzepi šedevrų. Žiūrėkite ir aikčiokite.

„Noma“ (Strandgade 93, Kopenhaga)

Daugiau apie „Nomą“ galite sužinoti čia.

Kaip Rene Redzepi ruošia vieną populiariausių „Noma“ restorano patiekalų su jūros gėrybėmis, žiūrėkite VIDEO.


Naujausi įrašai

bottom of page