top of page

Maistas, kuris gaivina, ir kiek ledų galima suvalgyti

Posakis, kad nėra blogų orų, yra netinkami drabužiai, galioja ir maistui – atitinkamai pakoregavę savo racioną, šilumos nebekeiksnosite, o pamilsite. Tereikia žinoti, kaip! Patarimų VMGonline.lt teiraujasi gydytojos dietologės Editos Gavelienės.

Kokius užkandžius ir patiekalus geriausia rinktis, kai karšta?

Ar karšta, ar šalta, organizmui reikia visų būtinųjų maistinių medžiagų. Taigi, renkantis produktus bei patiekalus, galioja ta pati sveiko maisto piramidės taisyklė: kuo įvairesni iš visų maisto produktų grupių.


Kurie užkandžiai ir patiekalai labiausiai vėsina?

Be abejo, šalti užkandžiai, ne šiltas maistas, turi mažiau įtakos kūno šilumos pojūčiui. Bet kurį maisto produktą virškinant išsiskiria tam tikras energijos kiekis, vadinamas terminis maisto efektas. Virškinant skirtingus produktus, išskiriamas energijos kiekis skiriasi, tačiau tai nėra reikšmingi, visą kalorijų poreikį keičiantys skaičiai. Yra bandymų suskirstyti maistą į „šildantį“, „šaldantį“, „neutralų“, tačiau kol kas tokie bandymai nėra pagrįsti įrodymais.

Šiltuoju metų laiku galima mažiau skanauti termiškai ruoštų patiekalų, dažniau rinktis šaltuosius. Užkandžiams tiktų uogos, pavyzdžiui, miško uogos, daržovės, pavyzdžiui, salierai.

Vitos Marijos Murėnaitės nuotr.


Ko derėtų atsisakyti?

Reikėtų vengti persivalgymo. Taip pat nerekomenduotini patiekalai, kurie ilgiau virškinami: riebūs, su riebiais padažais.

Kokius gėrimus rekomenduotumėte rinktis?

Per karščius svarbiausia gerti. Jeigu gausiau prakaituojama, geriau rinktis mineralinį vandenį, arbatą. Karštieji gėrimai, populiarūs mūsuose – kava, arbatžolių arbata – skatina diurezę (šlapinimąsi), todėl ir skysčių netenkama. Vartojant šiuos gėrimus reikėtų papildomai gerti vandenį, tačiau žolelių arbata – puikus pasirinkimas.

Kaip žiūrite į ledų valgymą? Ar galima valgyti po porciją kasdien?

Ledai – desertas, nekasdienis produktas. Mėgautis desertais reikėtų taip, kad nenukentėtų visavertiško maisto kiekis. Porcija ledų kartą ar du per savaitę tikrai suteiks malonumo.

Comments


Naujausi įrašai

bottom of page