Ekstremalūs pokyčiai Molėtų progimnazijoje – atidaryta šeštoji VMG kulinarinė klasė!

Ketvirtus metus skaičiuojantis socialinis projektas „VMG Mokykla“, kurį kuria ir įgyvendina „Virtuvės mitų griovėjų“ ir VŠĮ „Atsakingas verslas“ komandos, džiaugiasi jau šešta modernia kulinarine klase šalies mokykloje – ji įrengta Molėtų progimnazijoje, kurioje mokosi pusė tūkstančio moksleivių. Modernia kulinarine klase progimnazija dalysis ir su šalia veikiančia Molėtų gimnazija.


VMG (7 of 44)-min++

„Molėtų krašte praleidau dalį savo gyvenimo – čia mano kaimas. Čia gimė ir pirmieji mano kulinariniai eksperimentai, – sako projekto idėjos autorius, kulinaras Alfas Ivanauskas. – Tikiu, naujausioje klasėje gims tokios kulinarinės idėjos, augs tokie profesionalai, kurie apie save praneš pasauliui.“

Projekto „VMG Mokykla“ modernios kulinarinės klasės jau įrengtos Vilniaus, Klaipėdos, Alytaus, Pabradės ir Karmėlavos mokyklose, netrukus tokia klase džiaugsis ir Tauragės moksleiviai. Šio projekto tikslai – šviesti vaikus sveikos mitybos klausimais, lavinti jų gebėjimus kulinarijos srityje, taip pat – sukurti modernią mokymosi vietą, kuri skatintų vaikų kūrybingumą, pasitikėjimą savimi ir norą mokytis.


Moletu_progimnazija PRIES

Moletu_progimnazija PRIES 2

Taip klasė atrodė anksčiau

Molėtų progimnazijoje įrengta 50 kv. metrų kulinarinė klasė su modernia buitine technika: šaldytuvas, dvi orkaitės, dvi viryklės, du gartraukiai, indaplovė, trys darbastaliai ir 16 mokymosi vietų, itin erdvus virtuvės baldų komplektas su virtuvės sala leis moksleiviams patogiai gaminti net trijose komandose. Klasei dovanota ir kulinarijos knygų, ir žurnalų biblioteka, taip pat – net devyni „VMG Mokykla“ vadovėliai, būtiniausi indai ir stalo puošybos detalės.


2

1

„Pokyčiai mūsų šalyje ir ypač švietimo sistemoje – mūsų visų rankose. Šiandien galime pasirinkti, ar norime, kad jaunoji karta mokytųsi praėjusio amžiaus mokykloje, ar ateities mokykloje. Nuoširdžiai dėkojame visiems, kurie imasi pokyčių drauge su mumis ir laukiame prisijungiant atsakingų įmonių“, – sako projekto vadovė Rima Olberkytė-Stankus.

Kapitalinis klasės remontas atliktas Molėtų savivaldybės skirtomis lėšomis, klasės interjero projektą sukūrė architektų komanda „a2sm architects“, modernios kulinarinės klasės partneriai: UAB „Finų medis“, UAB „DV projektai“ UAB „LT Interior“, UAB „Vektrona“, AB „Snaigė“, Geridarbai.lt, „Elektromarkt“.

Kelios akimirkos iš VMG kulinarinės klasės atidarymo:


8

3

5

6

9

10

7

Save