top of page

Dvidešimtmetį švenčiantis restoranas verčia naują puslapį: nuo modernaus interjero iki atsinaujinusi

Apsilankymai aukščiausio lygio restoranuose ir galimybė pasimėgauti jų ruošiamais išskirtiniais patiekalais visada džiugina, tačiau vertėtų nepamiršti ir tų vietų, kuriose galima atrasti kiekvienai dienai tinkamo kokybiškai ir skaniai pagaminto maisto. Viena jų – 20 metų veikiantis restoranų tinklas „Fortas“, kuris, artėjant rudens sezonui, svečius kviečia į atsinaujinusius restoranus.

Užsukę į „Europos“ prekybos centro trečiajame aukšte įsikūrusį „Fortą“ pirmiausia pastebime šviesų, gaivumo įspūdį kuriantį interjerą. Mus pasitikęs virtuvei jau 9-erius metus vadovaujantis šefas Arūnas Stoškus patvirtina – atnaujinta tiek restorano aplinka, tiek meniu. Šviežių idėjų gūsį įnešė ir prieš pusmetį prie komandos prisijungęs šefas Šarūnas Paškauskas.

Šarūnas Paškauskas (kairėje) ir Arūnas Stoškus (dešinėje). Valerijos Stonytės nuotr.


Jei skeptiškai žiūrite į tinklinius restoranus ir jums įdomu, kokią patirtį turi juose dirbantys šefai, tenkiname jūsų smalsumą. Arūnas kurį laiką dirbo Kopenhagoje, patirtį Vilniuje kaupė keliuose „fine dining“ restoranuose: „Da Antonio“, „La Provence“ „Domm“ Jo dešiniąja ranka tapęs Šarūnas 12 metų praleido Londone, ten dirbo ir „Michelin“ žvaigždę turinčiame restorane, o grįžęs į Lietuvą sukosi „Druskos namų“, „Paupio 12”, „Dublio“ virtuvėse.

Valerijos Stonytės nuotr.


Iš kitų tinklinių restoranų gretų „Fortas“, anot šefo Arūno, išsiskiria tuo, kad neturi centralizuotos virtuvės. „Kiekviename mūsų restorane maistas gaminamas atskirai. Nėra jokio cecho, ką dažnai turi kiti restoranų tinklai, kur maistas paruošiamas kitose patalpose ir po to išvežiojamas po restoranus. Mums labai svarbu, kad maistas būtų šviežias, todėl viskas nuo daržovių supjaustymo iki serviravimo vyksta čia, restorane“ , – komentuoja jis.

Valerijos Stonytės nuotr.


Dar viena naujovė – sprendimas atsisakyti narvuose augintų vištų kiaušinių. „Esame socialiai atsakingas restoranas ir reaguojame į diskusijas dėl gyvūnų gerovės. Pirmasis žingsnis – naudoti ant kraiko augintų vištų kiaušinius. Restoranų tinklui pakankamai sudėtinga iškart įsivesti laisvai auginamų vištų kiaušinius, nes nė vienas tiekėjas negali aprūpinti tokiais kiekiais. Per metus išnaudojame apie 250 tūkst. kiaušinių. Kai bus galimybė gauti tokį kiekį, tikrai pereisime prie laisvai auginamų vištų kiaušinių“, – sako restorano šefas Arūnas.

Valerijos Stonytės nuotr.


MENIU. Klasikinius pasaulio patiekalus siūlantis restoranas – taip galima apibūdinti restoraną „Fortas“. Kaip patikina virtuvei vadovaujantis Arūnas, ištikimi lankytojai ir toliau galės rasti senuosius patiekalus, be kurių restoraną būtų sunku įsivaizduoti. Pavyzdžiui, antieną apelsinų padaže, imbierinę sriubą, tam tikrus patiekalus su lašiša (lašišos salotas ir itališką žuvienę) ar Romėnų salotas.

Tačiau netrukus pradeda vardyti naujoves. „Įtraukėme daugiau sveikesnių, lengvesnių, bet itin maistingų ingredientų, įvairių kruopų – grikių, ryžių, bolivinę balandą. Kadangi pastebėjome augantį vegetariškų patiekalų poreikį, jų meniu taip pat atsirado daugiau“, – apie naujoves pasakoja šefas.

Bolivinės balandos dubenėlis su skystai virtu kiaušiniu be lukšto, avokadais, keptomis cukinijomis ir brokoliais (5,50 Eur). Valerijos Stonytės nuotr.


Tiesa, nors patiekalai veganams meniu kol kas neišskiriami, jis patikino, kad, esant poreikiui, tokiems svečiams turėtų ką pasiūlyti „Jeigu žmogus paprašo, galime sugalvoti ir atsižvelgti į jo pageidavimus. Kol kas nepajutome didelio veganiško maisto poreikio, bet jei jis atsiras, reaguosime“, – tikina Arūnas.

Kepta paltuso file su bolivinėmis balandomis, krosnyje keptomis daržovėmis, keptais špinatais ir grybų padažu (12,50 Eur). Valerijos Stonytės nuotr.


Iš meniu nedings ir itališki patiekalai. „Visada jautėme svečių potraukį itališkiems patiekalams. Jie ypač pamilo tokias picas kaip „Romos“ ar „Bazilikų“, kurios yra per ilgą laiką interpretuotos ir pasižymi savitu mūsų restoranu receptu. Todėl naujajame meniu dar daugiau dėmesio skyrėme picoms ir kitiems itališko stiliaus patiekalams“, – apie lietuvių simpatijas itališkai virtuvei kalba restorano rinkodaros projektų vadovė Laura Garunkštytė.

Ji patikina, kad čia kiekvieną mėnesį galima susipažinti ir su kitų šalių virtuvėmis, mat restoranas jau eilę metų organizuoja šalių dienas, kuriose pristato įvairių virtuvių patiekalus. „Norime parodyti, kad nebūtina eiti į prabangų restoraną, kuris specializuojasi tam tikros šalies virtuvėje. Kodėl gi neparagavus iš Prancūzijos atkeliavusių patiekalų per pusryčius ar pietus?“ – sako pašnekovė.

Šokoladinis kremas su maskarponės sūriu, šlakeliu romo, uogomis ir „Maldon“ druska (3,75 Eur). Valerijos Stonytės nuotr.


Dar vienas atnaujinto meniu akcentas – desertai. Nuo kremiškų, tirpstančių burnoje, gaivių iki saldžių bei traškių. „Anksčiau į desertus požiūris buvo labiau tradiciškas, o dabar jie pasižymės įvairove, skirtingomis tekstūromis ir skoniais“, – pristato restorano šefas Arūnas.

Mango desertas su grietinėle, trintomis braškėmis, mango šerbetu ir liofilizuotomis spanguolėmis (3,75 Eur). Valerijos Stonytės nuotr.


PUSRYČIAI ŠIOKIADIENIAIS IR VĖLYVIEJI PUSRYČIAI. Išskirtinis dėmesys meniu bus skiriamas ir pusryčiams. Darbo dienomis jais mėgautis galėsite iki 11 valandos, savaitgaliais – iki 15 valandos. Kaip teigia šefas, pusryčių variacijų yra kiekvieno skoniui: nuo lengvo jogurtinio kokteilio, iki įvairių košių variacijų, blynelių ar Benedikto kiaušinių.

„Vyrauja požiūris, kad vėlyvaisiais pusryčiais galima pasimėgauti tik senamiestyje, bet mes siūlome kitokią viziją. Visi turime reikalų, kurių nespėjome sutvarkyti per darbo savaitę, tad savaitgalį galime pradėti nuo ramių pusryčių prekybos centre, o po jų keliauti tvarkyti reikalų ar tiesiog apsipirkti“, – mintimis dalijasi restorano rinkodaros projektų vadovė L. Garunkštytė.

ADRESAI: Konstitucijos pr. 7A, PLC Europa, Vilnius; Algirdo g. 17, Vilnius; Ulonų g. 2, Vilnius; Saltoniškių g. 9, Vilnius; Ozo g. 18, Vilnius.

DARBO LAIKAS: Konstitucijos pr. 7A I–VI 10:00–22:00, VII 10:00–21:00, Algirdo g. 17 I–V 08:00–00:00, VI 11:00–00:00, VII 12:00–00:00, Ulonų g. 2 I–V 10:00–22:00, VI–VII 10:00–21:00, Saltoniškių g. 9 I–VII 10:00–23:00, Ozo g. 18 I–VII 10:00–22:00.

„Facebook“ paskyra ČIA.

Comments


Naujausi įrašai

bottom of page