Tvarūs druskos panaudojimo būdai, kurių dar nežinojote

Pasirodo, druska gali ne tik sustiprinti ruošiamos kavos aromatą, bet ir padėti iššveisti virtuvę! Naudokite mažiau chemijos, nes druska gal daug ką.

Dar daugiau netikėtų druskos galimybių Jūsų laukia šiame straipsnyje.


tvarūs druskos panaudojimo būdai, patarimai
VMG nuotr.


*Salotų ir vaisių šviežumui. Jei norite ilgiau išlaikyti šviežias salotas, tarp salotų įdėkite druskos, o vaisius galite tiesiog ja apibarstyti ir galėsite jais mėgautis žymiai ilgiau.

*Stiklinių indų valymui. Pasitelkę druskos tirpalą plaukite stiklinius indus ir jie vėl bus kaip nauji. Žinoma, po plovimo, itin kruopščiai išskalaukite su vandeniu.

*Norite aromatingesnės kavos? Į kavos aparatą, prieš darantis kavą, įberkite šiek tiek druskos ir su pirmu kavos puodeliu pajusite, kad ji žymiai aromatingesnė.

*Prisvilusioms keptuvėms ir puodams. Manote, kad pridegusios keptuvės jau niekuomet neiššveisite? Išbandykite šį būdą: į indo dugną suberkite storą druskos sluoksnį, pilkite vandens, bet tik tiek, kad išeitų masė, panaši į košelę. Po keletos valandų šia mase trinkite pridegusią vietą ir gerai išplaukite vandeniu.

*Riebiai viryklei. Niekaip neišvalote viryklės? Kol ji dar karšta, pabarstykite druska erzinančius nešvarumus, trinkite kempine ir nepamirškite nuplauti. Viryklė ir vėl švytės! Beje, šis būdas tinka kovai su visomis riebalų dėmėmis ant skirtingų paviršių.

*Kiaušinių šviežumui tikrinti. Suintrigavo? Į stiklinę vandens įberkite 2 šaukštelius druskos. Maišykite tol, kol ji ištirps. Ir štai jau galite atlikti testą! Dėkite kiaušinius į pasūdytą vandenį ir pamatysite, jei kiaušiniai nuskęsta, tuomet jie švieži, o jei iškyla, deja, bet sugedę.

*Nemalonių kvapų šalinimui. Ant rankų liko česnakų ar svogūnų kvapas? Trinkite pirštus druska ir jis išnyks. Taip pat galite pasitelkti ir šaldytuvo valymui. Pasidarykite lygių dalių sodos ir druskos mišinį. Juo iššveitus šaldytuvą, nebeliks nemalonaus tvaiko.

*Sūrio šviežumui. Neįtikėtina, bet sūrio galiojimo laiką galite prailginti tiesiog jį apvyniojus medžiaga, kuri prieš tai buvo suvilgyta sūriame vandenyje. Gal pats metas tai išbandyti?